У Городоцькій громаді на Рівненщині є майстриня, яка береже українські традиції і створює сакральні обереги у вигляді ляльок-мотанок.
Лялька-мотанка здавна вважалася символом материнського, жіночого начала та зв’язку між поколіннями, це одна із найдревніших іграшок і сакральних (священих) оберегів нашого народу.
Повідомляють в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА.
Майстриня Тетяна Євстахівна Зайчук – директорка КЗ «Культурно-дозвіллєвий центр» справжня берегиня, для якої лялька-мотанка є справжнім талісманом. Для різних життєвих ситуацій створювалися відповідні ляльки. Зустрічаються ляльки–обереги для будинку, родинного вогнища, для захисту дітей та господарства від злих сил та лихого ока, на щасливу долю, на успіх і здоров’я, на добро і злагоду та багато інших.
За своїм призначенням ляльки діляться на: обрядові, оберегові, ігрові, авторські, сувенірні.
Лялька-мотанка Тетяни Зайчук є неодмінним атрибутом ярмарок, зборів для військових, вона подорожує по різним країнам і репрезентує нашу українську культуру. Майстриня часто проводить майстер-класи по історії та створенню ляльки-мотанки, передає свої знання та вміння молодому поколінню. А ще лялька зроблена власноруч зберігається краще, бо тепло рук несе в собі любов та ласку. Ляльки-мотанки майстртні захоплюють красою, неординарністю, це окраса будь-якої виставки, що проходить на благодійних заходах громади.