У Гощанській громаді місцеві мешканці донині зберігають традицію приготування бульбаників із грибною підливою.
Про те, що це за страва та як її готують жителі громади, розповіли в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА в межах проєкту "Рівненщина на смак".
Бульбаники з грибною підливою - автентична страва, записана від Людмили Іванівни Герасимчук із села Малятин.
Інгредієнти на тісто:
- картопля - 1,5 кг;
- борошно кукурудзяне - 150 г;
- цибуля - 1 шт.;
- часник - 3-5 зубчиків;
- сіль, перець чорний мелений;
- яйця - 3 шт.
Інгредієнти для начинки:
- відварене пшоно - 400 г;
- олія соняшникова - 150 г;
- цибуля - 1 шт.;
- сіль, чорний перець мелений
Підлива грибна:
- 80-100 г сушених грибів (бажано - білих);
- 2 літри води;
- 1 морква;
- 1-2 невеличкі цибулини;
- 4-5 ст.л. борошна;
- сіль, чорний перець до смаку
- олія - 100 г.
Спосіб приготування:
"Картоплю відварити й перетерти в пюре. Іншу частину - сирою натерти на тертку, як на деруни і дати стекти. Змішати обидві маси, додати натерту цибулю, часник, яйця, борошно, сіль/перець (за смаком). Добре вимішати тісто. Якщо здається рідкуватим, додайте трохи борошна.
На сковороді підсмажити цибулю змішати з пшоняною кашею. Додати сіль/перець. Самі пиріжки можна формувати руками на столі, посипаному борошном, або викладати тісто ложкою на сковорідку, далі - начинку, і знову тісто (ложкою сформувати продовгуваті пиріжки). Обсмажити пиріжки".
Підлива грибна:
"Сушені гриби заливаємо холодною водою та залишаємо на 30 хвилин. Промиті та проціджені гриби викладаємо у каструлю з чистою водою, солимо до смаку та ставимо варити на 30-40 хвилин. Цибулю нарізаємо кубиком, а моркву натираємо на великій тертці, тушимо. На суху сковорідку викладаємо 4-5 столових ложок борошна, підсмажуємо борошно на невеликому вогні, до легкого золотавого кольору. До підсмаженого борошна невеликими порціями додаємо охолоджений відвар з грибів та ретельно перемішуємо, щоб не було грудочок.
Тепер відвар з борошном вливаємо в каструлю, де варяться гриби з овочами та ретельно перемішуємо. Додаємо сіль, чорний перець до смаку".