У громаді на Рівненщині розвивають "яблучний" та "медовий" бізнеси

У Тараканівській громаді, що на Дубенщині, розвивається родинний «яблучний» і «медовий» бізнес.

Історію цього бізнесу розповіли в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА в рамках проєкту "Рівненщина на смак".

"Яблучна сімейка" - це рідні люди (три сім'ї, але один рід: Гаврилюків, Дуців і Цимбалюків), які спільною працею досягають своєї мети. Чоловіки доглядають сад, а жінки й діти допомагають збирати врожай. На початку сімейного бізнесу, що припав на 2010 р. займалися лише вирощуванням яблук, груш, черешень і слив. Пізніше чоловік із дядьком власноруч зробили устаткування, яке за один раз може вичавити пару мішків яблук та добути чистий сік без осаду.

Для розширення збуту та максимальної віддачі почали робити яблучний оцет. В інтернеті існує безліч рецептів. Тому, щоб знайти ідеальний варіант, знадобилося чимало років кропіткої праці. Цілі вдалося досягнути й тепер виготовляють оцет, який утворюється з яблучного соку без додавання жодних домішків і цукру, що в рази збільшує його корисні властивості.

Яблучний оцет здавна славиться своїми чудодійними цілющими властивостями, завдяки яким його з успіхом застосовують у народній медицині та для косметичних цілей. У готовому яблучному оцту налічується майже 16 амінокислот різних видів – це в кілька разів більше, ніж у яблуці. Доведено, що вплив цього природного продукту на організм проявляється на клітинному рівні. Яблучний оцет надає антисептичну дію, сприяє зміцненню імунітету, звільняє організм від токсичних речовин і шлаків, посилює активізацію обмінного процесу, покращує травну дію, зміцнює судинну систему, знижує ступінь холестерину. Очищає, тонізує, розгладжує та покращує кровообіг при зовнішньому впливі на шкіру, покращує стан волосся. Регулярне споживання яблучного оцту знижує артеріальний тиск, усуває болі в суглобах.

«Приборкувачі бджіл» – саме так можна назвати завзяте та працьовите подружжя Альонових. Для Назара й Аліни пасічництво не просто спосіб заробітку чи улюблене заняття, а філософія життя. Молода родина Альонових перейняла досвід бджільництва від свого діда у 2018 році. Пасіка знаходиться в с. Тараканів, неподалік якої є ліс і поля, тому мед гарантовано - якісний і дуже корисний.

Вони збирають ріпаковий мед у червні, а гречаний - наприкінці червня. Це мед темного кольору з буро-червоним відтінком, що відрізняється характерними смаком і запахом, кристалізується в темно-жовту масу. Соняшниковий і липовий мед родина Альонових збирає в липні. Для липового меду характерні білий і світло-жовті кольори, він має приємний гострий смак і запах квіток липи. Але травневий мед - найкорисніший, тому що бджоли збирають пилок із кульбаби, мати-й-мачухи, верби. У цей час квітнуть садки з фруктовими деревами. У серпні родина збирає золотарник.

Асортимент продукції Альнових доволі великий і зовсім не обмежується одним медом. Вони також добувають з пасіки бджолині стільники, прополіс, пилок і пергу. Назар кілька років тому придумав ідею заливати медом різні види горіхів: кеш'ю, грецький горіх, мигдаль, фундук, арахіс, асорті. Окрім того, пізніше почали заливати медом гарбузове насіння, соняшник і сухофрукти.

Для підтримки здоров'я достатньо щодня з'їдати по 100-150 грамів меду за кілька прийомів. Добова норма меду для дітей становить 1-2 чайні ложки. Для кращого всмоктування його рекомендують приймати за 1,5-2 години до або через 3 години після їжі.

"Мед і вся продукція пасіки неймовірно корисна, кращого вітамінного комплексу не знайдете ніде", – запевняє пасічник.

Прополіс є природним антибіотиком. Пилок має у складі більше 20 мікроелементів, які допомагають зміцнити серцево-судинну й імунну системи, підвищують фізичні та розумові здібності. Горішки в меду добре відновлюють сили організму після перенесених захворювань. Мають користь для печінки та підшлункової, є чудовим антидепресантом. Продукт знижує тривожність і нормалізує сон. Його використовують як швидкий енергетик для поліпшення загального самопочуття, зігрівання, збільшення природних реактивних сил організму.

Читайте також