Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У грудні українська гривня стане ще дешевшою: чи варто хвилюватись

Фото з відкритих джерел

У листопаді гривня знизилася як до долара, так і до євро. При цьому зміцнення долара було помітно сильнішим. Тобто було перервано одинадцятимісячне зниження долара (з грудня минулого року до жовтня) та шестимісячне зниження євро (з травня до жовтня). Про це розповів DT.UA Вадим Йосуб, старший аналітик "Alpari".

Судячи з офіційних курсів, встановлених НБУ, долар за місяць зріс із 26,3 до 27,1 грн (+3,2%). Курс євро за цей же час зріс із 30,5 до 30,6 грн (+0,5%). Більш скромне порівняно з доларом зростання європейської валюти пов'язане зі зниженням євро щодо долара на світовому валютному ринку. Так, за місяць валютна пара EUR/USD знизилася з 1,15 до 1,12 (-2,7%).

При цьому, з початку року долар знизився до гривні на 3,9%, а євро подешевшало до нацвалюти на 11,8%. Серед валют країн колишнього СРСР гривня посідає третє місце зі зміцнення до долара з початку року після вірменської драма та грузинського ларі. За падінням у листопаді гривня посіла третє місце з кінця, сильніше до долара знизилися російський і білоруський рубль.

«Із середини місяця на гривню почало тиснути загострення ситуації на українсько-російському кордоні. Варто зазначити, що цей геополітичний ризик бив не лише гривнею, на його тлі російський рубль знизився до долара ще сильніше. Ближче до кінця місяця прийшло спільне лихо для більшості валют країн, що розвиваються – ризики від появи нового південноафриканського штаму коронавірусу «Омікрон», - зазначає Йосуб.

Експерт не бачить передумов для покращення ситуації. Найімовірніше, гривня дешевшатиме у грудні. А НБУ зосередить свої зусилля на стримуванні валютних вагань.

Джерело

Читати також