Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У краєзнавчому музеї Рівного презентували традиції поліського села (ФОТО)

http://www.rv.gov.ua

Традицію серпанкового ткацтва та свою народну пісню презентувало село Крупове, що на Дубровиччині. Впродовж тижня в обласному краєзнавчому музеї працюватиме виставка «Мистецтво одного села»

Під час відкриття експозиції відбувся майстер-клас з серпанкового ткацтва.

Саме в Круповому живуть майстрині, які відроджують та бережуть традицію ткацтва напівпрозорого полотна – поліського серпанку.

«Національна ідентичність – це наша мова, духовність, але разом з тим, це і наші традиції, які ми маємо берегти. Останнім часом ми багато говоримо за збереження культурної спадщини. І нині серпанкове ткацтво села Крупове очікує визнання в Мінкульті, як об’єкт нематеріальної культурної спадщини національного переліку», - зазначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка побувала на урочистому відкритті мистецької акції.

Також на заході презентували грантовий проект - документальний фільм «Традиція серпанкового ткацтва у селі Крупове Дубровицького району».

 Автором стрічки є рівненський історик Олексій Бухало, оператор - Микола Штемпель, ідея створення належить працівниці обласного центру народної творчості Юлії Гончаровій. У фільмі знято повний процес виробництва серпанкового волокна, де майстрині села показують кожен етап – від цвітіння, збирання, обробки льону до виготовлення, навивання нитки та, власне, саме створення надтонкого волокна на ткацькому станку.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також