На території Рівненської області стартував зимовий облік мисливської фауни.
Про це повідомили у Північно-Західному міжрегіональному управлінні ЛтаМГ.
Щоразу на початку року впродовж січня-лютого у мисливських господарствах відбувається зимовий облік мисливських тварин. Участь у цих заходах беруть працівники Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства разом із представниками філії «Поліського лісового офісу» ДП «Ліси України» та користувачами мисливських угідь Рівненської області.
Підрахунок дичини, в залежності від виду тварин може проводитись не лише зимою, але весною, літом, осінню. Водночас фахівців і спеціалістів мисливської галузі зимовий облік вважається найбільш продуктивним. Відсутність сільськогосподарських культур в полях, а в лісах листя, дає можливість краще спостерігати та виявляти дичину.
Існують різні способи та методи обліку тварин. Облік дичини може проводитися місцях підгодівлі тварин (на підгодівельних майданчиках), з допомогою фото пасток, по норах, прогоном певних вибіркових площ (наприклад лісу), до уваги береться також і метод опитування населення (лісової охорони, єгерів), які в своїй професійній діяльності можуть спостерігати за малочисельними видами, червонокнижними тваринами тощо.
Якісний та достовірно проведений облік дичини в кожному мисливському господарстві дасть можливість оцінити потенціал кожного мисливського виду тварин в загальному по області, планувати заходи по веденню мисливського господарства, охороні та попередженню розповсюдження інфекційних захворювань таких як сказ, африканська чума свиней тощо.
Станом на 01 січня 2025 року площа мисливських угідь Рівненської області становить 1млн. 23 тис.га (в т.ч. лісові – 532 тис.га, польові – 421 тис.га, водо-болотні – 67 тис. га), яка закріплена за 69 користувачами мисливських угідь різних форм власності.
На період воєнного стану полювання заборонене.