Рівне Медіа

У минулому році працівники "Рівнегазу" повірили майже 26 тисяч лічильників

Житомиргаз - 104

Впродовж 2018 року «Рівнегаз» провів безкоштовну повірку майже 26 тисяч побутових лічильників газу. За її результатами 3377 приладів обліку виявилися непридатними до подальшого використання.

Найбільший відсоток непридатних серед лічильників роторного типу. З них майже 70% приладів не пройшли повірку. Серед мембранних лічильників таких лічильників менше 13%. Це пов’язано з механічним зношенням роторного механізму, який має короткий термін експлуатації.

Ще одною причиною некоректного обліку газу стає і зовнішнє втручання. За весь минулий рік було виявлено 108 випадків втручання. За рішенням комісії 43 несумлінним споживачам нараховані штрафи на загальну суму близько мільйона гривень.

«Порушення доволі легко виявляються за характерними механічними ушкодженнями відлікового механізму, підробленими пломбами або відбитками тавр. Крім того, компанія володіє спеціальними технічними засобами, що допомагають виявляти будь-які втручання в роботу приладу обліку», - зазначивтехнічний директор «Рівнегазу» Олександр Ганжа.

Окрім планових повірок компанія здійснює перевірку лічильників на коректність роботи. Це стосується нових приладів або тих, що повірялися іншими лабораторіями чи на заводі-виробнику і транспортувалися на далекі відстані. Впродовж року лабораторії «Рівнегазу» провели вхідний контроль у майже 995 шт лічильників.

* на правах реклами

Читати також