У нацпарку на Рівненщині росте цілющий подорожник (ФОТО)

Подорожник (Plantago major) — одна з тих рослин, на яку досить часто натрапляють на узбіччях доріг, полях і в подвір’ях.

Рослина, як розповідають у Національному природному парку "Пуща Радзівіла", - багата на корисні властивості, а відтак є незамінною не лише в народній медицині, але й у повсякденному житті.

Подорожник часто згадується в стародавній міфології, адже він пов'язаний із культурою наших давніх предків. У різних народів рослина була символом захисту та зцілення. Наприклад, у слов'янській міфології подорожник уважали оберегом, який захищає від злих духів і хвороб. Його використовували в ритуалах очищення та зцілення, а також носили як амулет для захисту в дорозі.

Уважають, що здатність подорожника рости вздовж доріг і на, здавалося б, "негостинних" місцях символізує витривалість і здатність подолати труднощі, що було важливим символом для наших предків.

Із давніх-давен подорожник використовували для лікування ран і зняття запалень. Його здатність загоювати рани та зупиняти кровотечі була відома ще в античні часи. Листя подорожника містить цілий спектр біологічно активних речовин: дубильні речовини, органічні кислоти, вітаміни та фітонциди, які мають антибактеріальні властивості. Це робить подорожник природним антисептиком, який здатний залікувати подряпини та порізи, зняти набряк і почервоніння.

Рослина також має важливе значення в екології. Подорожник росте там, де інші рослини не можуть вижити. Це - узбіччя доріг, утрамбовані стежки, у місцях, що постійно піддаються впливу людини. Завдяки цьому подорожник сприяє стабілізації ґрунтів, запобігаючи їх ерозії, а також підтримує біорізноманіття в умовах, де мало що інше може процвітати.