У Польщі вийшла друком збірка віршів полеглого на війні поета з Рівного

У польському видавництві Pogranicze вийшла друком збірка віршів рівненського поета Максима Кривцова «Ток-шоу Війна» (Talk-show Wojna).

Про це повідомляється на сайті видавництва, інформують у "Читомо".

Збірка вийшла в межах четвертої серії «Перед лицем війни. Бібліотека української поезії» із двомовних збірок поезій українських авторів, які творили з 2014 року, виданих польською фундацією «Пограниччя» у співпраці зі львівським видавництвом «Джезва».

Фото: pogranicze

Польською мовою книжку переклала Анета Камінська. Редактори четвертої серії Бібліотеки української поезії «Перед лицем війни» - Ірина Мулярчук і Кшиштоф Чижевський.

«Не знаю, що було раніше — поезія чи війна, але з 2014 року, коли Максим Кривцов пішов добровольцем до Національної гвардії України, він невтомно пише. Війна стала сезоном. Писав дедалі різкіше, дедалі менш поетично. Його мрії ховалися в окопах. Він спустився крізь послідовні кола пекла. Написав нові фрагменти української “Іліади”. Лише грецькі боги мінялися обличчям із рівненськими, де він народився, і яких забрав із собою на фронт», — висловився польський літератор і куратор проєкту «Пограниччя» Кшиштоф Чижевський.

Також на ютуб-каналі фундації «Пограниччя» вийшло відео, де Сташек Чижевський та Ірина Мулярчук читають польською мовою останній вірш зі збірки «Ток-шоу Війна» — «Моя голова котиться від посадки до посадки…». Автор портрета Максима Кривцова — Вєслав Шумінський.

 

Читайте також