Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У п`яти аптеках Рівного можна безкоштовно виміряти рівень кисню в крові: адреси

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

У Рівному в п’яти аптеках мережі «Рівнефармація» можна безкоштовно виміряти рівень кисню в крові (сатурацію).

Так, сатурація – це показник насичення крові киснем. За зниженим рівнем сатурації можна запідозрити проблеми з легенями. Це стало особливо актуальним після появи коронавірусу. Одним з основних ускладнень COVID-19 стає вірусна пневмонія. Якщо вчасно помітити, що людині не вистачає кисню, допомогти їй буде легше.

Безкоштовно виміряти рівень сатурації можна у аптеках за адресами:

  • Аптека №1, м-н Незалежності, 3;
  • Аптека №3, вул. Соборна, 187;
  • Аптека №43, вул. Богоявленська, 8;
  • Аптека №122, вул. Князя Острозького, 4/6;
  • Аптека №135, вул. Київська,46.

Який рівень кисню в крові у дорослих вважається нормою?

Нормою сатурації для здорової людини вважається показник від 95% до 99%При COVID-19 звернутися до лікаря рекомендують, коли сатурація знижується до 94%. Сатурація 92% і нижче зазвичай вважається показом до госпіталізації .Людині з таким низьким показником насичення крові киснем потрібна оксигенотерапія .

Однак, існують і винятки. Наприклад, при важкій хронічній обструктивній хворобі легень, яка часто зустрічається у курців, показник сатурації може бути від 88% до 92%. Зазвичай організм таких людей адаптований до більш низького рівня кисню. Якщо у вас є пульмонологічне захворювання, ваш лікар повідомить, який показник сатурації повинен стати сигналом тривоги саме для вас.

Також після пневмонії нерідко виникає фіброз легенів, коли через хворобу «дихаюча» легенева тканина замінюється сполучною.

Дуже часто зустрічається залізодефіцитна анемія - це недостатність заліза в організмі людини для забезпечення її фізіологічних потреб. Тоді кисню просто не має по чому переміщуватися по організму. В цьому випадку сатурація теж падає нижче норми.

Що відбувається, коли кисню стає мало?

Задишка, біль в грудях, сплутаність свідомості, головний біль і швидке серцебиття, синюшність носогубного трикутника і кінчиків пальців – такі неприємні симптоми можуть з'явитися, якщо рівень кисню в крові почне падати.

Читати також