Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівненській області зареєстрували 3 випадки ботулізму

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

На кінець вересня 2018 року на Рівненщині було зареєстровано 3 випадки ботулізму, летальні - відсутні. Стільки ж зафіксовано у минулому році, розповідає лікар – інфекціоніст Людмила Країнська. З початку 2018 року в Україні зареєстровано 84 випадки ботулізму, внаслідок яких постраждало 97 людей, 8 з них померло. Випадки ботулізму трапились майже в усіх регіонах України, повідомляє  Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

Ботулізм — це харчова токсикоінфекція, зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксин. Збудник Clostridium botulinum, бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг.

Причини ботулізму:
– Продукти домашнього консервування (м'яса, риби, рідше — овочі);
– В'ялена або копчена риба, м'ясо;
– Через рани (забруднений спорами грунт).
Симптоми ботулізму:
Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.
Симптоми ботулізму:
• порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
• сильно виражена сухість у роті;
• важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
• підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
• запаморочення;
• короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп)
• ураження м’язів шиї та кінцівок;
Профілактика ботулізму полягає у тому, щоб уникати споживання:
• в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
• м'ясних та грибних консерв;
• консервів домашнього виробництва;
• якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином та якщо сумніваєтесь у якості продуктів.
При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря! Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.

Лікування ботулізму:
Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків - введення ботулінічного антитоксину (сироватка, імуноглобулін).

Читати також

03.10.2023 У Рівному з`являться нові автобуси: який їх функціонал

У місті з’являться нові низькопідлогові автобуси середньої місткості і що головне, національного виробника. Відповідний громадський транспорт буде розрахований на 55 пасажирів, із них 22 місця — сидячі. Згідно із Національною стратегією зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, ми повинні сприяти створенню якісно нової інфраструктури, яка буде інклюзивною для різних груп населення. План спрямований на розробку нових стандартів та нормативів доступності транспорту й безбар'єрності транспортної інфраструктури, саме тому автобуси будуть низькопідлоговими з пандусами і кріпленнями для маломобільних груп населення. Майбутні автобуси є екологічного стандарту Євро-5, який регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах транспортних засобів. В Європі такий стандарт вже тривалий час введений в дію. Сертифікат "Євро-5" у транспортному засобі підтверджує зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу. Своєю чергою наявність такого стандарту у громадському транспорті Рівного також означає, що відтепер ми знаходимося на крок ближче до впровадження є-квитка! Закупівля проводитиметься в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Такі автобуси потрібні місту, адже нині наш автопарк громадського транспорту перебуває поза цифрою у 18 років і тому його необхідно поступово оновлювати закуповуючи нові якісні види громадського транспорту.

03.10.2023 Між двома селами на Рівненщині розпочали ремонт автошляху

Цей проект включає в себе використання сучасних методів, зокрема холодного ресайклінгу, що дозволяє відновити зношені шари дорожнього покриття перед подальшим влаштуванням гарячої асфальтобетонної суміші. Здійснення ремонту доріг - це важливий крок до поліпшення життя місцевих жителів та безпеки на дорозі. Проїзд через село відіграє ключову роль у щоденному житті громади, сприяючи зручності та розвитку округу. Саме тому ремонт доріг є пріоритетним напрямком для кожного населеного пункту громади. Холодний ресайклінг - це інноваційний метод, який дозволяє використовувати старий асфальт як основу для нового покриття, зменшуючи відходи та сприяючи екологічності проекту. Після відновлення зношених шарів за допомогою холодного ресайклінгу влаштування гарячої асфальтобетонної суміші надасть дорозі міцність і довговічність.