У Рівному бійці-спецпризначенці отримали від волонтерів антидронову рушницю

12 вересня, бійці одного з загонів спеціального призначення України отримали у подарунок антидронову рушницю. Її вдалося придбати завдяки коштам зібраним під час благодійного ярмарку «Від сердечок до сердець» на підтримку Збройних Сил України, що відбувся в серпні-місяці у Рівному. Організували благодійний захід волонтери ГО «Рівне Разом», КЗ «Будинок ветеранів» та благодійного фонду «ДАР», а також тренери і вихованці студії сучасного танцю та вокалу Шоу балету «Dance Way». За день рівнянам вдалося зібрати 311 600 гривень.

Почесний президент громадської організації “Рівне Разом” Віктор Шакирзян безмежно вдячний волонтерам, а також небайдужим рівнянам за участь у зборі коштів для купівлі зброї нашим захисникам.

Я дякую всім рівнянам, всім нашим волонтерам, друзям і партнерам! Антидронова рушниця для боротьби з ворожими безпілотниками сьогодні вирушає на фронт, де допомагатиме нашим спецпризначенцям звільняти українську землю від окупантів.  Дякую, всім хто долучився до нашого  серпневого благодійного ярмарку. Без вашої участі, без вашої енергії, без вашого запалу і самовідданості благодійний ярмарок не був таким успішним! Ця антидронова гармата допоможе нашим військовим знищувати ворожі російські «пташки». І чим більше їх буде збито, тим швидше ворог буде дезорієнтований і розбитий».


Волонтери придбали рушницю-антидрон литовського виробництва. Її вартість сягає близько 15 тисяч євро. Вона перехоплює сигнал ворожого дрону, блокує і змушує приземлитись, тим самим ворожий дрон потрапляє до рук наших бійців. Саме за допомогою дронів росіяни проводять розвідку і коригування вогню на українській території. 

«Ця антидронова рушниця двохакумуляторна. Працює таким чином. Дрон набирає висоту і починає розвідку території. В цей час антидронова рушниця його блокує. Одночасно, на пульті керування дроном втрачається відеозв'язок. Антидронова гармата здатна вловлювати і блокувати сигнал на відстані кількасот метрів. Такий вид зброї ми використовуємо для боротьби з ворожими дронами, як бойового, так і цивільного призначення», - розповів боєць загону спецпризначення, який спеціалізується на веденні бойових дій на передовій лінії зіткнення з ворогом.


Як відомо, більшість втрат бійці Збройних сил України несуть, внаслідок артилерійських обстрілів, а ворожі дрони допомагають у коригуванні точності вогню. Тож, важливо вчасно нейтралізувати ворожу аеророзвідку над українськими позиціями і без антидронових рушниць зробити це буде вкрай важко. 

«Завжди намагаємося розуміти потреби ЗСУ. І саме антидронові рушниці є  необхідними для наших захисників. Варто зазначити, що це вже п’ята антидронова рушниця, придбана спільними зусиллями волонтерів і рівнян. Не зупиняємося на досягнутому, і продовжуємо допомагати нашим військовим, аби якнайшвидше перемогти російських загарбників ”, - зазначила директорка КЗ “Будинок ветеранів” Вікторія Шинкаренко.

До слова, на цьому рівненські волонтери не зупиняються. Вже 14 жовтня у Рівному планують  провести черговий благодійний ярмарок. На ньому збиратимуть кошти для придбання військової амуніції нашим захисникам.  

Читайте також