Рівне Медіа

У Рівному декілька десятків містян прийшли на театралізовану екскурсію про вікові дерева

Цих вихідних рівняни та гості міста мали можливість дізнатися цікаві історії про вікові дерева та затестити новий туристичний маршрут, який презентували команди ГО «Агенція сталого розвитку міста», ГІ «Сад історій», та Екологічного центру ПДМ. Створення маршруту відбулося завдяки еко-культурному проєкту «Місто шумить інакше», який реалізується у місті Рівне за підтримки Українського культурного фонду.

«Маршрут віковими деревами міста Рівне» протяжністю 6 км та поєднує Парк на Грабнику, через центральну історичну частину міста, з парком ім.Тараса Шевченка. Він включає 10 вікових дерев, віком від 110 до 400 років. Головним завданням - є привернути увагу містян та гостей міста до вікових дерев, які становлять величезний інтерес, адже кожне таке дерево є свідком минулого та реліктом. Кожне дерево має свою історію та відіграє важливу роль у структурі та історії міста Рівне.

12 червня відбулося відкриття маршруту та театралізована екскурсія для всіх охочих. Організатори спільно з митцями підготували короткі перфоманси та флешмоби на 10 локаціях. На екскурсії можна було почути легенди від Князя Любомирського, у образі якого був Микола Бендюк, послухати саксофон від   DORА, Корній Демидюк читав вірш Павла Тичини, Лідія Войтюк провела музейну квізкотеку, танцювальні перфоманси від Івана Сівака та учасників клубу любителів танго «Тангенс», співочий проєкт «Співанка» від молодіжної платформи «Яскраво». Екскурсія завершилася у Парку на Грабнику концертом просто неба Яни Міської (вокал/клавіші) та світловим шоу на деревах.

Маршрутом віковими деревами можна прогулятися самостійно, для цього  промаркували дерева та розмістили інформаційні таблички із QR-кодами, які ведуть на окрему історію про дерево та на весь маршрут, тому  розпочати мандрівку можна з будь-якої точки шляху. Інформація подана двома мовами: українською та англійською.

Перейшовши за QR-кодом, рівняни та гості міста дізнаються більше інформації про вид, ріст, вік, історію дерева. Саме через події, які воно пережило, чи з ким було пов’язане й виникли назви: «Дуб Теодора Бурше», «Ясен Перли Вігдорович», «Гіркокаштан у «Новому світі», «Вікова липа біля яничарки» тощо.

Читати також