Сьогодні депутати Рівненської обласної ради під час сесії розглядали питання застосування в аграрній сфері Рівненщини пестицидів та отрутохімікатів.
Спочатку перед депутатами виступив голова Спілки пасічників міста Рівного і Рівненського району Богдан Лимар, який попросив обранців від імені усіх мешканців Рівненщини звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо заборони розпилення над Рівним пестицидів та отрутохімікатів. Пасічники разом з іншими громадськими організаціями спеціальний підготували текст звернення, де детально описали свої вимоги та пояснили суть самої проблеми.
Відтак, вони просять депутатів вплинути на прийняття рішення про заборону застосування пестицидів і агрохімікатів навколо міста Рівного шляхом запровадження 20-ти кілометрової буферної захисної (санітарно-захисної) зони.
Спілка пасічників акцентує увагу на високому рівні захворюваності населення на рак у місті Рівному, що перевищує в 4-5 разів рівень захворюваності в північних районах області, які постраждали в 1986 році від радіаційного забруднення, а також на високий рівень розораності земель навколо Рівного, відсутність приміських парків, полезахисних лісосмуг, щовсе разом сприяє безперешкодному потраплянню отруйних хімічних речовин в міське повітря.
"Місто Рівне - це «місто серед поля». Навколо нього зосереджені великі площі с/г угідь, на яких вирощуються монотонні технічні культури і які від 7 до 11 разів за період вегетації обробляються пестицидами, що вкрай негативно впливає на здоров’я мешканців приміських сіл та міста. Протягом останніх років від мешканців приміських сіл масово надходили звернення до органів виконавчої влади, обласної ради, контролюючих інстанцій та правоохоронних органів про погіршення здоров’я, а особливо в малолітніх дітей, внаслідок застосування пестицидів агрохолдингами. Найбільш гостро стоїть питання обробки полів сільськогосподарських культур авіаційним методом.", - пояснює Богдан Лимар.
Відтак, депутати вирішили звернутися до уряду та парламенту України з вимогою посприяти мінімалізації використання пестицидів за рахунок впровадження біологічного землеробства та інших екологічно безпечних нехімічних методів захисту рослин та задіяти всі правові механізми для невідкладного запровадження буферної захисної (санітарно – захисної) зони завширшки 20 кілометрів навколо міста Рівного, на якій буде заборонено застосування пестицидів і агрохімікатів (за винятком присадибних ділянок та городів), а також посприяти впровадженню на визначеній території органічного землеробства та технологій екологічно безпечних нехімічних методів захисту рослин.