У Рівному на Басовому Куті зафіксували замор риби: які результати перевірки води

У Рівному екоінспектори зафіксували загибель риби на озері Басів Кут. Фахівці взяли проби води у озері.

Інформують у пресслужбі Державної екологічної інспекції Поліського округу.

До служби звернувся мешканець міста та повідомив, у водоймі спливла риба.

Проби води взяли у двох точках на озері та в одній точці річки Устя.

За попередніми результатами визначень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм господарсько-побутового водокористування: по амонію в 2,1 рази в точці відбору на річці Устя біля кафе “Венеція”.

Зафіксовано також низький вміст розчиненого кисню - 1,7 мг/дм3 в точці відбору на річці Устя, що нижче норми ГДК (гранично-допустимої концентрації). Значення ГДК - 4,0 мг/дм3 для водойм господарсько-побутового водокористування.

У точці відбору на озері Басів Кут біля станції прокату човнів вміст розчиненого кисню - 6,9 мг/дм3, в точці відбору на озері Басів Кут біля рятувальної станції вміст розчиненого кисню — 7,7 мг/дм3, в інших точках спостереження та за іншими показниками (нітрити, нітрати, фосфати, хлориди) перевищень не зафіксовано. Температура поверхневої води в точках відбору становила 26,5 градусів.

Державною екологічною інспекцією Поліського округу, в межах повноважень, вживаються заходи інспекторського реагування, про що буде проінформовано додатково.

Читайте також