![](https://rivne.media/media/img/650/2024/06/2024060516339510.jpg)
У Рівному нарешті впровадять електронний квиток у транспорті.
Це стало можливим завдяки законопроекту, який сьогодні ухвалила Верховна Рада. Він передбачає впровадження е-квитків по всій Україні.
За відповідний законопроект №5705 проголосували 256 нардепів, повідомляє депутат Олексій Гончаренко.
Метою закону є використання електронного квитка для перевезення пасажира та багажу, а також створення умов для належного функціонування автоматизованої системи оплати вартості проїзду в громадському транспорті.
Згідно з документом, е-квиток — це електронний проїзний документ, інформація в якому зафіксована з дотриманням вимог, встановлених законодавством, у формі електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити та відомості, який після реєстрації в автоматизованій системі обліку оплати проїзду надає право пасажиру на одержання транспортних послуг.
Також електронний квиток для проїзду у транспорті визнається на рівні з паперовими аналогами.
Передбачається, що органи місцевого самоврядування мають запровадити автоматизовану систему обліку оплати проїзду, встановлюють порядок її функціонування тощо в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.
Додамо, що електронний квиток уже працює у Костополі та Вараші.