У Рівному обмежать кількість пільгових місць у великомісних автобусах

Із 1 січня 2024 року відбудуться зміни у перевезенні пільговиків у великомісних приватних автобусах Рівного. 

"Зараз у великомісних приватних автобусах нашого міста пільгове перевезення громадян  надається без обмежень у кількості посадочних місць. Натомість перевізники отримують компенсацію із міського бюджету. Проте із 1 січня 2024 року в приватних автобусах, що працюють на маршрутах міста, буде введено обмеження по кількості пільгових пасажирів. Зроблено це у зв'язку з тим, що місто, акумулюючи кошти на підтримку ЗСУ, не може зараз собі дозволити здійснювати компенсацію приватним перевізникам в такому ж розмірі, як і раніше. Таким чином кількість пасажирів пільгових категорій, що одночасно можуть перевозитись у приватних пасажирських автобусах від 1 січня нового року буде становити 6 осіб,” - розповів начальник управління транспорту і зв’язку Василь Сливка.

Попри це Василь Сливка наголосив, що є категорії пасажирів, які зможуть скористатися безкоштовним проїздом незалежно від кількості наявних пільговиків в автобусі. А саме:

- інваліди по зору з супроводжуючим для І групи,

- діти з багатодітних сімей,

- діти з інвалідністю, які є вихованцями закладів «Пагінець» та «Особлива дитина” із супроводжуючою особою,

- учасники бойових дій,

- члени сімей загиблого учасника бойових дій,

- особи з інвалідністю внаслідок війни з супроводжуючим для І групи.

Окрім того в період з 1 вересня по 1 червня дітям шкільного віку (з 6 до 18 років) буде надана пільга в розмірі 50% вартості проїзду при наявності учнівського квитка.

“Упевнений, що після нашої перемоги, коли ситуація вирівняється, ми зможемо знову повернути перевезення пільгових пасажирів у автобусах без обмежень. Але поки вимушені піти на такі кроки у зв'язку з необхідністю більше коштів спрямовувати на підтримку ЗСУ. 

Звертаємо увагу, що ці зміни стосуються лише автобусів №1, 4, 6, 7. Перевезення у комунальному електротранспорті буде й надалі здійснюватися у звичному режимі — без обмеження кількості місць для пільгових категорій,” - наголосив Василь Сливка.