Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному планують запустити мережу моніторингу якості повітря

У червні ЛУН Місто AIR розширяють свою громадську мережу і в реальному часі слідкувати за повітрям можна буде в Вінниці, Рівному та Луцьку.

Вінниця, Рівне та Луцьк — українська команда розробників ЛУН Місто AIR встановить прилади для вимірювання якості повітря у ще трьох українських містах. Станції нададуться містам безкоштовно. 

Усі охочі містяни можуть подати заявку на встановлення станцій у себе за вікном. Для цього необхідно подати заявку за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelvyAoM5gCC0ZDJbbDzyseG999B0fl_mfpcNPxSrmSHFtudA/viewform 

Команда ЛУН Місто AIR вже має мережі станцій якості повітря у Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Ужгороді, Тернополі та Івано-Франківську – загалом 8 українських міст. До кінця року громадська організація планує покрити мережею всі найбільші міста  на заході  та в центрі  України, а після перемоги – деокуповані території. 

Станції розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Шевченка, факультет радіофізики, електроніки та комп?ютерних систем. Прилади вимірюють концентрацію наддрібних часток — PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість та тиск. Завдяки цьому містяни інформовані про забрудненість повітря через автомобільні викиди та значні пожежі.

Дані ЛУН Місто AIR транслюють  міжнародні  організації (IQAIR, Plume Labs), українська ЕкоЗагроза від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, чат-бот Львівської міської ради, міський застосунок е-Тернопіль.

Слідкувати за показниками станцій у нових містах можна буде в реальному часі на інтерактивній карті, у Telegram-і, Viber-ботах та мобільному застосунку.

Посилання на real-time карту ЛУН Місто AIR https://misto.lun.ua/air 

Читати також