Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному презентували книгу відомого письменника з Рівненщини

Сергій Гридін – автор більше десяти книжок для підлітків та юнацтва. Все частіше автор родом зі Здолбунова радує і дорослого читача. Його нова повість «Чужий» – історія про поствійськову адаптацію бійця. Письменник і в цій, і попередніх книжках («Сапери», «Віраж») вимальовує словами людські долі, які змінюють інші люди й війна.

Книжка «Чужий» змусить читача замислитися над справжністю цінностей. В центрі історії – Микола Гаврилюк – чоловік, який хоч і не був наївним, але якого життя добряче потерло. Проте навіть окопне життя – не найжорстокіше випробування для цього бійця. Довгождане повернення додому для багатьох стає останнім рубежем війни. Доводиться якось реагувати на образливі «аватар», «вбивця», «психічно ненормальний», які закидає кожен другий. Розв’язативузли непорозумінь треба ще й у сім’ї і на роботі. Думка «мені краще було б загинути» – роз’ятрює, точить чоловіказсередини. Бо вдома падають не від осколків і куль. Там убиває байдужість.

Знаючи цю війну як командир саперного взводу, Сергій Гридін тонко відчуває пульс нинішньої реальності. Тож його проза – пряма, дошкульна, але правдива. В ній зафіксований час і напруга людських переживань.

Усі книги Сергія Гридіна для дорослого читача вийшли в серії «Ім’я» «Видавничого центру «Академія».

 

 

Читати також

30.09.2022 Нашестя "бедриків": жителі Рівненщини повідомляють про велику кількість комах

Фахівці пояснюють, що це пов'язано зі згуртування сонечок до зимівлі, на яку ці комахи відправляються колоніями, адже разом тепліше. Зазвичай вони згуртовуються на старих деревах, пеньках, лежачому теплому камінні, просто не кожен з нас проводить час на природі, а на світлих стінах будинків бедриків краще видно. Сонечко — це дуже корисна комаха, їх личинки й дорослі особини харчуються м’якотілими комахами (попелицями, щитівками, білокрилками, кліщами) і є корисними винищувачами шкідників рослин.  Бедрики або "божі корівки" не становлять жодної загрози для здоров’я людини, однак, саме зараз, восени, коли вони готуються до зимової сплячки — запасаються поживними речовинами й виводять зайву рідину зі свого організму, можуть ставати агресивними та вкусити людину, на місці укусу може спостерігатись неприємне печіння, у людей з підвищеною сенсибілізацією можуть виникати місцеві алергічні реакції. З понад 5 тисяч видів бедриків у світі, з яких у нас зустрічаються майже 70, кусаються лише декілька різновидів, частіше за все така підступність характерна для представників видів Гармонія азійська чи 28-крапкового сонечка, які є завезеними та інвазивними для наших місцевих божих корівок. Решта видів можуть лише вщипнути в разі атаки чи захисту, хоча досить часто при небезпеці застосовують хитрий трюк — прикидаються мертвими, притиснувши лапки. Сонечко цінується у багатьох народів за свою корисність, вважається символом удачі, добра та добробуту, поява цих комах у багатьох культурах вважалась благословенням.