Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному презентують переклад збірки польської поетеси

20 березня о 19.00 в Open Office Платформи взаємодій «Простір» відбудеться презентація збірки поезій видатної польської поетеси Зузанни Поліни Ґінзбург (1917–1944), більш відомої під літературним псевдонімом Зузанна Ґінчанка.

Зузанна Ґінчанка – легенда варшавської богеми 1930-х років, яку гітлерівці замордували у Кракові, оскільки вона була єврейкою за походженням. Народжена в Києві, усе своє дитинство та юність вона провела в Рівному, а під час війни переховувалась у Львові. Майже забута після трагічної смерті, поетеса через сто років після народження активно повертається в культурний обіг двох вітчизн – Польщі та України.

«Поетка запам’яталася сучасникам веселою, неповторною вдачею, вражаючою східною красою та яскравим молодим талантом. І стала легендою, адже трагічно загинула у віці, в якому справжнє життя лише починається і в якому її поетична муза тільки обіцяла великі здобутки в майбутньому», - так описав Зузанну Ґінчанку Ярослав Поліщук у своїй статті «Сара, Сана, Гіна».

?Аби якнайглибше розкрити талант і долю авторки в презентації візьмуть участь читці-декламатори. Також до заходу долучиться літературознавець та перекладач Ярослав Поліщук.

?Презентоване в Рівному видання – перша добірка перекладів українською віршів авторки. Публікація здійснена з нагоди 100-ліття поетеси.

?Захід організовують ГО «Платформа взаємодій «Простір», ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», ВОГО «Фонд місцевого розвитку» за сприяння Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Реєстрація обов'язкова: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeN7cGvlYS4rFGY0JATR-IK_rjCuRB7C9hV_76k2dloNYFdyQ/viewform

Читати також