Рівне Медіа

У Рівному школярів вчили надавати домедичну допомогу (ФОТО)

https://rv.npu.gov.ua

У рамках проведення Всеукраїнської акції «I can help you», десятого квітня, в Головному управління Національної поліції Рівненської області відбулися навчання щодо надання домедичної допомоги потерпілим унаслідок ДТП.

Захід організували працівники ювенальної превенції поліції області, до проведення якого залучили представника Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» Олега Колбача та інструктора з базової підтримки життєдіяльності від європейської асоціації анестезіологів Олександра Пешко.

«Звісно, що у ваших начальних закладах навчають як надавати домедичну допомогу, втім надзвичайно важливо вміти її надавати в екстремальних ситуаціях, — підкреслила начальник ювенальної превенції ГУНП в Рівненській області Ірина Чорна. — Такі практичні навички можуть допомогти врятувати чиєсь життя».

Інструктор розповів та показав підліткам на прикладах правила надання допомоги у різних ситуаціях: при втраті свідомості та утопленні. Старшокласники навчилися зупиняти критичні кровотечі та діяти при нападах епілепсії.

Утім, як наголосив Олександр Пешко, першою дією очевидця ДТП має бути виклик «швидкої», перевірка наявності власної безпеки і лише тоді – перша домедична допомога.

Школярі тренувалися на манекенах реанімувати людей, накладати джгут при кровотечі та правильно надавати допомогу постраждалим.

Після завершення занять 47 дітей із школи № 10 та № 15 отримали від поліцейських сертифікати про проходження практичних занять з надання домедичної допомоги.

Відділ комунікації поліції Рівненської області 

Читати також