Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному стартував мистецкий проект "Ікона відкрита"

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» започаткувала новий проект "Ікона відкрита".  У його рамках відбуватимуться  Арт-лекції, презентації ікон і навіть серія майстер-класів з іконопису.

Зокрема, 07.10.2018 року уже відбулася перша арт-лекція на тему «Новаторські прийоми в іконописі». Адже ікона, на відміну від чистого «світського» мистецтва, окрім естетичної функції, несе в собі ще й утилітарну. Але навіть обмежений набір сюжетів залишає достатньо свободи для творчості. Відтак, ми побачили і сакральні класичні образи в іконах, і «повний наїв». 

У неділю, 14.10.2018 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у стінах "Євро-Арту"  о 16:00 іконописець Андрій Цимко презентуватиме написану ним ікону «Рівненська Покрова» (35х38 см; липова дошка, техніка гризайль по дереву). Іконописець створив цю ікону у 2017 році у Львові, втіливши свій задум написати образ, який буде оберегом для рівнян, буде нагадувати про вічні цінності. Андрій Цимко каже, що ікона — це шлях, і вона завжди «сама тебе веде». А його "Рівненська Покрова" - це образ, в якому передається ідея покровительства Богородиці над нашим містом.

А вже з 21 жовтня по 18 листопада 2018 року включно щонеділі з 16:00 до 18:00 вперше у Рівному у нас проходитиме серія майстер-класів з іконопису.  Це унікальна програма, завдяки якій можна познайомитись із сакральним малярством та власноруч написати ікону Святителя Миколая Чудотворця (або за власним вибором). Учасниками зможуть бути усі зацікавлені іконографією та ті, хто розглядає іконопис, як свого роду «мистецтво для душі» чи арт-терапію. Кожен учасник курсу писатиме ікону у традиціях старих майстрів ХV ст. у техніці темперного живопису розміром 25х30 см згідно канонів іконопису - на липовій дошці, на левкасі натуральними фарбами (органічними та мінеральними пігментами, яєчною емульсією) та пізнає усі «секрети» створення ікони (її структуру, етапи, прийоми і методи написання).

Читати також