У Рівному та ще 15 містах викрили мережу кол-центрів шахраїв

Нацполіція ліквідувала масштабну мережу шахрайських кол-центрів з мільярдними оборотами.

Понад 2500 операторів «працювали» в «офісах», що знаходилися майже в кожному обласному центрі країни. В комплексних заходах з ліквідації діяльності шахрайських кол-центрів взяло участь понад 840 правоохоронців, 660 з яких — поліцейські. В результаті, було ліквідовано осередки діяльності шахраїв в 16 регіонах, а саме: в Києві, Дніпрі, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Рівному, Запоріжжі, Полтаві, Вінниці, Сумах, Львові, Черкасах, Закарпатті, Чернігові, Кропивницькому та Харкові.

У кожному з кол-центрів працювало від 50 до 200 операторів. Останніх вербували через месенджери, надсилаючи повідомлення з пропозицією працевлаштування та обіцянками гідної заробітної плати. Серед претендентів проводили співбесіду та обирали найбільш комунікабельних, ознайомлювали з функціоналом та інструктували щодо алгоритму дій під час спілкування з потенційними потерпілими.

Представляючись працівниками державних органів, банківських установ, інвестиційних та телекомунікаційних компаній, шахраї спочатку отримували конфіденційні дані громадян, а після — гроші з їх банківських рахунків, які перераховували на підконтрольні рахунки підставних осіб. Ошукували не тільки українців, а й громадян Євросоюзу та США.

Щоб завоювати довіру співрозмовників, декілька днів вели з ними телефонну розмову з функцією підміни номеру і лише потім діяли. У випадку з інвестиціями пропонували громадянам вкластися в прибуткові проєкти та навіть виплачували перші відсотки. Отримання швидких грошей в найкоротші терміни приваблювало потерпілих вкладатись ще більше, після чого шахраї переставали виходи на зв'язок.

Для знешкодження діяльності шахраїв правоохоронці провели понад 150 обшуків по всій країні, в яких були залучені слідчі Головного слідчого управління, оперативники Департаментів стратегічних розслідувань та кіберполіції, бійці спецпідрозділів та управління поліції в областях, прокурори Офісу Генерального прокурора й областей та співробітники СБУ.

Вилучили майже 4000 одиниць комп?ютерної техніки, понад 650 мобільних телефонів та 200 комплексів ip-телефонії, «чорнові» записи, методички з алгоритмами дій, 1500 сім-карт різних операторів, зокрема й іноземних, понад 700 тисяч гривень в національній та іноземній валюті. Тривають заходи для встановлення повного кола потерпілих й підозрюваних.

Викорінення шахрайських кол-центрів залишається одним з пріоритетних напрямків роботи Національної поліції в 2024 році.