У Рівному телефоністка "Укрзалізниці", яка категорично відмовилась від щеплення, програла суд

Телефоністка "Укрзалізниці", яка категорично відмовилась від щеплення, оскаржила її відсторонення від роботи у суді. 

Про це повідомляють у пресслужбі Рівненського апеляційного суду. 

Зокрема позивачка просила визнати незаконним та скасувати наказ про її відсторонення від роботи та стягнути середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Оскільки суд першої інстанції у задоволенні позову позивачці відмовив, вона оскаржила судове рішення до Рівненського апеляційного суду. З-поміж низки апеляційних доводів, увагу колегії суддів позивачка акцентувала на тому, що порушено її конституційне право на працю, а відповідач дискримінує її, зобов’язуючи робити щеплення, які не визнані державою обов’язковими і є експериментом, небезпечним для її здоров’я.  

Просила оскаржуване рішення скасувати та постановити нове — про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Рівненський апеляційний суд відмовив позивачці у задоволенні апеляційної скарги, вважаючи рішення суду попередньої інстанції законним та обґрунтованим, ухваленим із дотриманням норм процесуального і матеріального права.

Суду відомо, що позивачка працює телефоністкою в структурному підрозділі «Укрзалізниці», постійно контактує з багатьма людьми, які перебувають з нею на зміні. Їй, як і решті працівників, наприкінці листопада 2021 року запропонували впродовж наступних двох тижнів надати документи, які б підтверджували наявність профілактичного щеплення проти COVID-19 або ж довідку про абсолютні протипоказання від щеплення. Працівники поставили підписи на листі-ознайомленні про обов’язкове профілактичне щеплення від COVID-19, тим самим підтвердивши обов’язок вчинити конкретну дію.

Оскільки позивачка жодного з запропонованих документів роботодавцеві не надала, він своїм наказом відсторонив її від роботи без збереження заробітної плати.

У спорі, що переглядався, обов’язок вакцинації позивачки з подальшим її відстороненням у разі відсутності щеплення обмежив її право на працю. Однак позивачка не звільнена з роботи, а лиш тимчасово відсторонена з огляду на суспільні інтереси. Більше того, вона не позбавлена можливості обрати інші професію чи заняття, які не вимагають обов’язкової вакцинації.

Читайте також