У Рівному в обласній бібліотеці встановили сортувальну станцію для сміття

У Рівному в «Рівненській обласній бібліотеці для молоді» встановили сортувальну станцію для сміття. 

Про це повідомляють у Рівненській обласній раді.

"Рівненська бібліотека для молоді" відкрила сортувальну станцію не тільки для тих, хто відвідує заклад, а й для тих, хто уже почав сортувати сміття та не має належних умов для подальшого сортування. Як повідомляє директорка бібліотеки Світлана Патрикей, сміття, що будепосортоване, не буде потрапляти на загальне сміттєзвалище. 

"Папір будемо відправляти на макулатуру. Що стосується інших відходів, то ми маємо домовленість з приватною фірмою, яка буде забирати відсортоване сміття і відправляти його на переробку. Щиро сподіваємося, що найближчим часом у Рівному запрацює сміттєпереробний завод. А поки у книгозбірні ми навчаємо всіх це правильно робити. Сортування сміття – один із способів зберегти нашу екологію, - розповіла Світлана Патрикей."

Нещодавно у «молодіжці» еко-захисниця та громадська активістка Оксана Майборода провела лекцію про сортування сміття. Вона розповідала про європейський досвід та типи економік: циркулярну і лінійну, проблеми влаштування сміттєвих полігонів в Україні, механізми держави, які необхідні для того, щоб була створена система (національні стратегія, національний план, регіональний і місцевий план). Також  обговорили 5 важливих принципів «zero waste» (нуль відходів): відмовся, скороти, використовуй повторно, здай на переробку, компостуй.

"Варто лише почати, кожен із нас може робити майбутнє громади і країни краще, - зазначає Світлана Патрикей."

Читайте також