Рівне Медіа

У Рівному відкриють виставку до Дня Соборності України

22 січня о 15.00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Українське військо: 1917-1921». Експозиція створена науковцями Українського інституту національної пам’яті до Дня Соборності України.

Сто років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим. Молода держава з перших  днів існування змушена була боротися з агресією сусідів. У вирі боротьби формувалося нове українське військо. Воно базувалося на національних традиціях минулого та водночас змінювалося на вимогу сучасності. З’явилися нові герої та нові командири, які вписали славну сторінку в історію українського війська.

Виставка «Українське військо: 1917–1921» розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років.

Варто зауважити, що сучасні збройні сили перейняли славні традиції Української армії, яка боронила кордони УНР. Вони отримали почесні назви: 93-я окрема механізована бригада «Холодний Яр», 406-а окрема артилерійська бригада носить ім’я генерал-хорунжого Олексія Алмазова, 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді присвоєно почесне найменування «імені Костянтина Пестушка», 28-й окремій механізованій бригаді присвоєно почесне найменування «імені Лицарів Зимового походу». 

Експозиція буде відкрита для відвідувачів обласного краєзнавчого музею упродовж місяця.

Пресслужба Рівненської обласної ради

Читати також