Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному виявили небезпечну китайську зарядку до телефона

Відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області відповідно до секторального плану на 2019 рік була проведена планова перевірка характеристик продукції у суб’єкта господарювання – фізичної особи – підприємця, що здійснює реалізацію мобільних телефонів, радіообладнання, електричного та електронного обладнання у магазині м.Рівне.

В ході перевірки встановлене розповсюдження продукції – зарядного пристрою Nomi HC 05211, 2,1А, АС 100 – 240 V, 50/60 Hz, Мах 0,5 А, дата виготовлення 15.05.2019, виробник «Шеньчжень Гольф енд Фейхуанг Технолоджі Ко., Лтд., Білдінг 1 (Шату Секшіон), Хаосі Вест Індастрі Парк, Шаджінг, Баоан, Шенжень Китай, який за результатами проведеної експертизи (випробування)

  • не відповідає вимогам безпечності- п.п. 2.10.3,  2.10.3.3, 2.10.4, 2.10.4.3 ДСТУ EN 60950-1:2015 “Обладнання інформаційних технологій. Безпека Частина 1. Загальні вимоги”, а саме за розмірами повітряних зазорів між частинами з небезпечною напругою та частинами, доступними для доторкання – виміряні повітряні зазори і шляхи витоку посиленої ізоляції – 1,8 мм (при нормі ПЗ-4 мм, ШВ -5 мм.).
  • Крім того, проведеною експертизою (випробуванням) встановлено, що зарядний пристрій не відповідає вимогам cl.A.3, table A.10, class B (п.А.3 таблиця А.10 пункт Б) ДСТУ EN 55032:2014 “Електромагнітна сумісність мультимедійного обладнання. Вимоги до випромінювання” – не відповідає напрузі завад на затискачах мережі,

Експертиза (випробування) нехарчової продукції проводилася Державним підприємством «Укрметртестстандарт» (м. Київ, вул. Метрологічна, 4). Протоколи випробувань – №2459-1-19 від 26.11.2019 та №2458-5-19 від 11.12.2019.

Відповідно до «Методики вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2012 № 1407, за результатами випробувань була проведена оцінка ризику та складений сценарний план. Оцінкою критеріїв ризику визначено, що продукція – зарядний пристрій Nomi HC 05211, становить високий рівень загрози.

Відповідно до вимог законодавства про ринковий нагляд та з урахуванням високого рівня загрози для споживачів, суб’єкту господарювання – розповсюджувачу продукції було надано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – заборона надання продукції на ринку.

Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, надане Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області, виконано суб’єктом господарювання у повному обсязі.

Вартість відібраних зразків та витрати, пов’язані з проведенням експертизи були повністю відшкодовані суб’єктом господарювання до державного бюджету.

Крім того, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області було направлено повідомлення щодо розповсюдження продукції – зарядний пристрій Nomi HC 05211 що становить високий рівень загрози, до Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Котик Т.О.

Читати також

03.10.2023 Між двома селами на Рівненщині розпочали ремонт автошляху

Цей проект включає в себе використання сучасних методів, зокрема холодного ресайклінгу, що дозволяє відновити зношені шари дорожнього покриття перед подальшим влаштуванням гарячої асфальтобетонної суміші. Здійснення ремонту доріг - це важливий крок до поліпшення життя місцевих жителів та безпеки на дорозі. Проїзд через село відіграє ключову роль у щоденному житті громади, сприяючи зручності та розвитку округу. Саме тому ремонт доріг є пріоритетним напрямком для кожного населеного пункту громади. Холодний ресайклінг - це інноваційний метод, який дозволяє використовувати старий асфальт як основу для нового покриття, зменшуючи відходи та сприяючи екологічності проекту. Після відновлення зношених шарів за допомогою холодного ресайклінгу влаштування гарячої асфальтобетонної суміші надасть дорозі міцність і довговічність.