У Рівному внаслідок захворювання на лептоспіроз помер місцевий мешканець. Трагічний випадок стався у жовтні цього року.
Повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
У ході епідрозслідування було встановлено, що імовірним фактором зараження стало вживання немитих овочів та фруктів, що були обсімененні випорожненнями заражених мишовидних.
У поточному році зареєстровано 4 випадки захворювання у Дубенському та Рівненському районах, що на 2 випадки менше, ніж за аналогічний період минулого року. Останній летальний випадок реєструвався у Рівненській області у 2016 році.
Нагадаємо,що лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, джерелом збудника якого є інфіковані тварини (хворі чи носії) – переважно дрібні ссавці. Застаріла назва цього захворювання – водяна гарячка, бо зараження відбувається під час активного відпочинку на воді, риболовлі, купання чи роботи біля відкритих водойм.
- Від людини до людини захворювання не передається.
- Для того, щоб вберегтись від лептоспірозу необхідно дотримуватись наступних порад:
- проведення дератизації в житлових та підсобних господарських приміщеннях;
- купання в спеціально відведених місцях;
- при виконанні польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою дотримання правил особистої гігієни – використання гумових чобіт, рукавичок, одягу з цупкого матеріалу;
- ретельне миття овочів та фруктів перед вживанням;
- утилізація продуктів тваринного походження (в т.ч. м’яса і молока) від тварин, хворих на лептоспіроз.
- І пам’ятайте, при перших симптомах (лихоманка, біль у м’язах, почервоніння очей, збільшення лімфатичних вузлів) необхідно звернутись до лікаря.