Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У Рівному вшанували пам'ять загиблих воїнів-афганців (ВІДЕО)

кадр з відео

«І тільки в день похорон дозволялось віддати труну батькам. То було страшно, повірте, тому що батьки ходили навколо військкомату, щоб побачити своє дитя. Тяжкий час був. Це вже пізніше, після 85-го року якби офіційно вже дозволялось вскривати, бо Радянський Союз неофіційно воював, якби, в Афганістані. Сьогодні ми разом, треба триматись один одного, треба підтримувати один одного, тому що нас стає менше і менше по болячкам, в когось болячка така, що він не може бути присутнім в суспільстві – всяке буває. Але ті, що стоять у строю – треба триматись разом».

Так коротко сьогодні до присутніх на мітингу-реквіємі звернуся голова Рівненської обласної спілки ветеранів Афганістану Володимир Гурницький, пише UA: Рівне.

До пам'ятника воїнам-інтернаціоналстам на майдані Короленка сьогодні прийшли воїни-афганці та рідні вже покійних учасників бойових дій вшанували пам'ять військовослужбовців, які загинули під час війни в Афганістані. Присвятили це 39-й річниці введення Радянським Союзом військ в Демократичну Республіку Афганістан.

Десятирічна війна, нагадаємо, почалась 25-го грудня 1979-го року. Зазначимо, що так званий «інтернаціональний обов'язок» виконували і близько трьох тисяч військовослужбовців Радянської армії, яких призвали з Рівненщини. 104 бійця повернулись додому у цинкових трунах. Зараз в області проживає трохи більше двох тисяч учасників бойових дій в Афганістані.

15-го лютого, як зазначив сьогодні голова обласної спілки воїнів-афганців Володимир Гурницький, вони зберуться на цьому ж місці, аби відзначити 30-ту річницю виведення військ. Загалом Радянський Союз, за офіційними даними, втратив убитими у цій війні понад 15 тисяч армійців.

Читати також