Рівненський апеляційний суд залишив без змін вирок держзражника із Запоріжжя.
Про це повідомляють у пресслужбі суду.
Як зазначається, запоріжець з ідеологічних мотивів підтримував наративи російської федерації, співпрацював зі співробітником ФСБ рф та через один із менеджерів надсилав спеслужбовцям координати важливих об’єктів в Запоріжжі та поблизу обласного центру, автомобільних та залізничних мостів, блокпостів та інших фортифікаційних укріплень, інформацію про рух та місця дислокування українських військових, фільмував наслідки ракетних ударів по обласному центру та його околицях, як підтвердження їхньої співпраці.
Мова йде про 53-річного Сергія Бондарчука з Запоріжжя, який з березня 2022 року й до дня затримання, 12 серпня, вів підривну діяльність проти України, і нині перебуває у Рівненському слідчому ізоляторі.
Місцевий суд проголосив вирок, яким запоріжця визнано винним у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: переході на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунстві, наданні іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинених в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України), та застосував покарання у виді позбавленням волі на строк 15 років, з конфіскацією майна.
Захисник обвинуваченого оскаржив вирок до Рівненського апеляційного суду. Не заперечуючи інкримінованого його довірителеві кримінального правопорушення, просив змінити вирок у частині призначеного покарання та призначити 12 років позбавлення волі, не застосовуючи норму конфіскації до квартири, у якій проживає його тяжко хвора дружина.
Сторона захисту також вказала, що обвинувачений щиро розкаявся й активно сприяв розкриттю злочинів, а до таких дій його спонукало безробіття та збіг тяжких сімейних обставин.
Проти задоволення апеляційної скарги захисника заперечив прокурор та зауважив, що Сергій Бондарчук став на бік росії не через фінансові проблеми, а з ідеологічних міркувань, і співпрацював з федеральною спецслужбою росії для найшвидшого заходу окупаційних військ до Запоріжжя, а за час його підривної діяльності він отримав близько трьох тисяч гривень: саме так росіяни оцінили обсяг інформації, наданої зрадником.
Просив вирок залишити без змін, оскільки призначене згідно з санкцією ч. 2 ст. 111 КК України покарання відповідає особі, яка під час повномасштабного вторгнення росіян до України зрадила рідну державу.
Рівненський апеляційний суд, зважаючи на обставини справи, заслухавши думку обвинуваченого та його захисника, а також доводи прокурора, відхилив апеляційну скаргу та залишив оскаржуваний вирок суду першої інстанції без змін, як законний та обґрунтований.
Це рішення може бути оскаржене до Верховного Суду.