У Рівному запустять 18 автобусів, які з’єднають великі мікрорайони

Щоб розвантажити центр міста та сполучити між собою найбільші і досить віддалені мікрорайони, невдовзі по Рівному запустять два нових автобусні маршрути: один з’єднає Льонокомбінат з Ювілейним (№1), а інший  - курсуватиме по прямій від Луцького кільця до Зоопарку (№7). Працюватимуть на них 18 великогабаритних автобусів «МАН» та «Мерседес», які закупили в Німеччині та Нідерландах. Це стало можливим завдяки співпраці міської влади з приватними інвесторами, які придбали цей транспорт спеціально для рівненської громади. А це у свою чергу дозволить зробити перевезення максимально комфортними та безпечними для пасажирів, а ще, це дозволить розвантажити вулиці Рівного.

 - Транспортна реформа для міста дуже важлива, адже постійно маємо велику кількість заторів. Ми з командою працювали над нею рік, вивчали проблематику і вели тривалі перемовини. Потрібно прибрати маршрутки і поставити великогабаритний транспорт, який, в першу чергу, задовольнить наших пасажирів. Тому що саме для них ми все це робимо, - розповів секретар міської ради Рівного Віктор Шакирзян. – Наразі погодилися два підприємці, які хочуть працювати в цьому напрямку і запропонували надійні автобуси марок МАН та Мерседес, вони гарно себе зарекомендували і відповідають екологічнистандарт Євро-5. По кожному маршруту буде рухатися по вісім автобусів, а ще два будуть в резерві – на випадок, якщо потрібна термінова заміна. Зручно буде  як пасажирам старшого віку, так і маломобільним групам населення. Адже ці автобуси низькі, призначені саме для міста. Є платформа, на яку зручно заїжджати візком людині з інвалідністю або батькам з дитячим візочком. Автобуси будуть без обмежень перевозити всі пільгові категорії пасажирів. Адже для нас важливо створювати комфорт рівнянам. Провести транспортну реформу планували давно. Нам дещо завадила війна, але ми на цьому не зупиняємося. Бо окрім цих двох підприємців є й інші, які також хочуть співпрацювати і надавати для перевезень по місту такі великогабаритні автобуси.        

Нові автобуси працюватимуть вже з 1 вересня. Поки у тестовому режимі (адже попереду ще конкурс для перевізників), але пасажири все одно зможуть ними скористатися і оцінити зручність під час поїздки. Проїзд вартуватиме так само, як і в маршрутках, 12 гривень.  

- Хороша машина, йде дорогою плавно, м’яко розвертається на поворотах. За кермом комфортно. Сподіваємося, що і пасажирам сподобається, - каже водій Сергій Бутко, який працюватиме на маршруті №7.

Кожен автобус розрахований щонайменше на 30 сидячих місць. Для стоячих пасажирів – надійні поручні та «петлі» нагорі. Частина автобусів обладнані кондиціонером, але можна й відкривати вікна. Вхід планують зробити саме на передні двері, де пасажир одразу зможе розрахуватися за проїзд. В салоні також є електронні табло, щоб було зручніше стежити за маршрутом – невдовзі їх «перепрошиють» на українську мову. А кабіна водія захищена прозорим екраном.     

- Будуть вчасно і за графіком перевозити рівнян. Це велике зрушення для транспортної системи міста, яке вдалося втілити попри війну. Це буде еталоном для всіх інших перевізників у Рівному в майбутньому, – додає начальник управління транспорту Василь Сливка.

За його словами, невдовзі, такі ж великогабаритні автобуси можуть запустити і по інших частинах міста.  

Читайте також