Команда Офісу Омбудсмана України в Рівненській області здійснила візит до Сарненської центральної районної лікарні, де зосередила увагу на моніторингу педіатричного відділення.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області.
Команда Офісу Омбудсмана України в Рівненській області спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» здійснили плановий візит до комунального некомерційного підприємства «Сарненської центральної районної лікарні» Сарненської міської ради в Рівненській області.
У лікарні надають вторинну й інші види медичної допомоги дорослим і дітям. Під час візиту увага була зосереджена на моніторингу педіатричного відділення, умовах перебування та лікування дітей. Окремий фокус – перебування в закладі дітей, які потребують посиленої підтримки держави (дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей в складних життєвих обставинах, або вилучених у батьків).
Упродовж минулого року в лікарні було проліковано 20 дітей, які перебували у складних життєвих обставинах. Усі вони не знаходилися в лікарні довше, ніж того потребувало лікування. Із метою додержання права дітей на виховання в сім’ї, на достатній та належний життєвий рівень адміністрацією закладу тісно налагоджена співпраця зі Службами у справах дітей сусідніх територіальних громад. Діти забезпечені всіма необхідними медикаментами та п’ятиразовим харчуванням. За потреби в лікарні дітям із вразливих категорій надається одяг, гігієнічні засоби та постільна білизна.
Для неповнолітніх пацієнтів створені належні умови перебування. Діти проживають у двомісних палатах, мають удосталь місця для зберігання особистих речей.
Лікарня дотримується вимог і рекомендацій щодо організації безпечної роботи в умовах воєнного стану. У закладі наявне протирадіаційне укриття, облаштоване вбиральнями, необхідним запасом питної води та технічної, ліжками та стільцями.
Водночас для навчання дітей, які потребують тривалого лікування (понад 30 днів), та забезпечення їхнього права на здобуття освіти не створено відповідних умов.
Із метою правової поінформованості пацієнтів і відвідувачів у педіатричному відділенні відсутня інформація щодо гарячих номерів телефонів безоплатної правової допомоги, психологічної підтримки, а також інституцій, куди вони можуть звернутися в разі порушення прав та інтересів.
За результатами моніторингового візиту готується звіт із відповідними рекомендаціями, який буде скеровано для виконання та вжиття відповідних заходів реагування.
Моніторинговий візит здійснено в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.