У селі на півночі Рівненщини облаштували нове пожежне депо

Скриншот із відео

У Степангороді відкрили пожежне ДЕПО, яке місцеві побудували самі.

Про це повідомили в Рівненській обласній раді.

Пожежно-рятувальний підрозділ створили за ініціативи степангородця Дмитра Мельника. Він за власний кошт побудував нове окреме приміщення для двох пожежних автомобілів. Односельці допомагали коштами й робочою силою.

Підтримала громаду й місцева влада: спершу Володимирецька селищна рада прийняла рішення про створення підрозділу, згодом - виділили кошти на ремонт системи опалення, електропостачання, освітлення й утеплення перекриття.

Як результат, за кілька місяців у центрі Степангорода з’явилося нове пожежне депо, що включає в себе бокси для двох спецавтомобілів, кімнату для чергового та санвузол. Чисельність працівників – 2 штатні одиниці.

Спецавтомобіль STAR JELCZ .005M-GBA 2,5/16 передала Державна служба з надзвичайних ситуацій. Він може перевозити 2,4 м кб води та 6 осіб екіпажу.

"Для будівництва ми спеціально обрали таку локацію, звідки рятувальники оперативно зможуть дістатися на місце події. Тут поруч - основні соціальні об’єкти: ліцей, магазини", - розповів голова Володимирецької ТГ Василь Ковенько.

У першочергову зону обслуговування пожежно-рятувального підрозділу, окрім Степангорода, входять села Хиночі та Радижево. А це – кілька тисяч населення. Лише в Степангороді проживає 2605 осіб: це 640 дворів. 160 родин тут багатодітні.

Досі найкоротша відстань до найближчої рятувальної бригади складала 27 км.

Як відомо, у 2023 році на території Володимирецької ТГ сталися 34 пожежі, у яких загинули дві людини, було знищено або пошкоджено 31 будівлю, 5 транспортних засобів, 39 тон кормів, понад 50 га екосистем.

"У Степангороді ми побачили яскравий приклад децентралізації: громада сама проявила ініціативу щось змінити, а влада підтримала людей у цьому. Саме так це і працює: не чекати, що хтось звідкись з’явиться і зробить, а брати спільну відповідальність за життя свого села і змінювати його на краще", - зауважив голова облради Андрій Карауш.

Читайте також