![](https://rivne.media/media/img/650/2024/05/2024052412004151.jpg)
У селі Деражне на Рівненщині ліквідували стихійні сміттєзвалища.
Про це повідомляють у Держекоінспекції Поліського округу.
Як зазначається, звалища виявили під час проведення заходів держнагляду за дотриманням вимог природоохоронного законодавства території сільради.
- Статтями 30 та 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать питання організації управління побутовими відходами, пов’язані з належним контролем, ліквідацією несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів та безпечною утилізацією відходів на підконтрольній території, надання інформації та проведення просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами.
Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами також визначено статтею 26 Закону України «Про управління відходами», зокрема:
забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів;
передача відходів, власник яких не встановлений, суб’єктам господарювання у сфері управління відходами для їх оброблення;
надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами, - йдеться у повідомленні.
Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами».
Згідно зазначеної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів належать до компетенції органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 57 Закону України «Про управління відходами» особи, винні за порушення у сфері управління відходами, несуть відповідно до закону дисциплінарну, адміністративну, адміністративно-господарську, цивільну чи кримінальну відповідальність.
З огляду на викладене вище, Державна екологічна інспекція Поліського округу скерувала на адресу Деражненської сільської ради лист з вимогою вжиття відповідних заходів реагування щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища твердих побутових відходів та приведення території у належний санітарно-епідеміологічний стан.
Наразі до Державної екологічної інспекції Поліського округу від Деражненської сільської ради надійшов лист з підтверджуючими матеріалами щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища в селі Деражне.
![](/media/img/650/2024/05/202405241009.jpg)