У яких регіонах Рівненщини не варто пити воду з крана: перелік

На Рівненщині фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб перевірили воду, яка тече з кранів мешканців.

У якому регіоні вода краща, а де не зовсім - розповіли на сторінці закладу у Фейсбуці.

Фахівцями Центру було проаналізовано всі зразки питної води централізованих мереж водопостачання, що були відібрані протягом 2020, 2021 та І півріччя 2022 року. А саме, за даний період Центром було досліджено за санітарно-хімічними показниками понад 7000 зразків питної води (7350), з них не відповідало гігієнічним нормативам понад 2000 проб (2169), що становить 30% від загальної кількості досліджених зразків.

Проаналізувавши якість хімічного складу питної води області, визначено основні показники, що визначають невідповідність води за санітарно-хімічним складом.

Залізо (Залізо загальне)

Централізоване водопостачання нашої області здійснюється з підземних джерел водоносного горизонту. Вода зазначених джерел характеризується, як правило, своєю чистотою та стабільним хімічним складом. Однак, вона також може бути насичена певними природними мікроелементами та речовинами, що знаходяться за межами нормативних гігієнічних значень та для приведення яких до норми необхідне застосування водоочисних споруд та пристроїв.

Одним з головних елементів, який визначає невідповідність хімічного складу питної води гігієнічним нормам в нашій області є залізо загальне. З усіх досліджених зразків питної води саме за показником заліза, невідповідність становить 38-44% від загальної кількості, тобто кожна 3-тя проба. В окремих випадках зафіксовано перевищення понад 20 разів вище за нормативний показник (с.Пустомити Гощанської ТГ, с.Річиця Вараського району, с.Пугач, с.Чудель, с.Люхча Сарненського району).

У переважній своїй більшості, перевищення природного вмісту заліза у питній воді спостерігається у північній та східній частинах нашої області: територіях Корецької, Березнівської, Сарненської, Дубровицької, північної частини Костопільської територіальних громад.

Чи важливе залізо для нашого організму?

Залізо входить до складу ряду білків, в тому числі — гемоглобіну. Гемоглобін — це особливий білок, який знаходиться в еритроцитах, червоних кров’яних тільцях. Він відповідає за транспорт кисню від легень до тканин та органів. Також залізо необхідне для функціонування ендокринної системи, синтезу ДНК, м’язів, підтримання імунітету.

Його недостатність може викликати такі симптоми, як підвищена втомлюваність, задишка при невеликих фізичних навантаженнях, головні болі, ламкість нігтів та волосся, блідість шкіри.

Надлишок заліза негативно впливає не тільки на стан мереж водопостачання, а й на смак води, що робить його більш металевим. Також наднормовий вміст заліза в організмі людини негативно впливає на роботу печінки, селезінки та нирок, що в свою чергу може призвести до захворювань серцево-судинної системи, підвищується ризик виникнення цукрового діабету, пригнічення імунітету.

Читайте також