Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

В Острозькому замку відкрили унікальну виставку усміхнених святих

У Острозькому замку відкрили унікальну виставку з 30  ікон, на яких святі посміхаються. Проект реалізували за партнерської програми Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму. 

За допомогою інтерактивних та інклюзивних елементів відвідувачі можуть детальніше дізнатися про історію майстерні, деталі створення ікон та безпосередньо про острозький іконопис. А також відчути себе дослідниками та за допомогою мікроскопа детально роздивитися структуру фарби, мазки пензля та інше. У вітрині показують увесь процес роботи іконописця – від етапу заготовки дошки, роботи з матеріалом, знаряддями до фінального покриття лаком. Частину ікон супроводжує відео з поясненнями складних сюжетів. Деякі експонати для огляду виставили вперше. 

У музеї створили тактильні зображення та підготували описи експонатів шрифтом Брайля. А для малечі облаштували дитячу зону. 

Проєкт має на меті сприяти збереженню культурної спадщини Острога та забезпечити доступність і простоту сприйняття творів мистецтва для широкого кола відвідувачів. 

 

 

Читати також