Рівне Медіа

В Україні новозбудований військовий катер назвали в честь загиблого в АТО Героя з Рівненщини (ФОТО)

Сьогодні в Україні новозбудований малий броньований артилерійський катер (МБАК), що не так давно прибув до Одеси, отримав назву «Костопіль». Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Катер отримав своє ім’я на честь однойменного міста Костопіль, що на Рівненщині, де проживав відважний воїн, морський піхотинець КОНДРАТЮК Олексій Володимирович, який загинув в зоні АТО у 2017 році.

 

Зазначимо, що це - 7-й корпус із серії катерів проєкту 58155 (малий броньований артилерійський катер), збудований на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському». Його почали будувати минулого року та під час закладки восьмого малого броньованого артилерійського катеру та третього десантно-штурмового проекту 58503 типу «Кентавр-ЛК» у лютому 2019-го року на підприємстві проводили роботи з його збирання. У квітні цього року цей МБАК спустили на воду, а вже в липні 2019-го він був помічений в Києві під час заводських випробувань.

 

Перехід до Одеси був здійснений наприкінці вересня-початку жовтня 2019-го року, де його було помічено в районі Черкас під час переходу мосту. У жовтні та листопаді мали відбуватися його випробування в Чорному морі, за результатами яких вирішили прийняти його до складу Військово-Морських Сил ЗС України.

До слова, головне призначення малих броньованих артилерійських катерів у загальній системі бойового застосування ВМС ЗС України – патрулювання в ближній морській зоні, захист важливих об’єктів морської інфраструктури та прибережної зони України, а також протидія імовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя тощо.

Глибоко символічним є те, що у внутрішньому корпусі катера відведено почесне місце – куточок пам'яті про загиблого Героя, в честь якого назвали катер, костопільчанина Олексія Кондратюка.

Нагадаємо, що Олексій Кондратюк народився 5 липня 1995 року в місті Костополі. Випускник Костопільської загальноосвітньої школи № 3 І-ІІІ ступенів. Навчався у Сарненському професійному аграрному ліцеї. 18 травня 2016 року був призваний на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, морський піхотинець, матрос. Героїчно загинув, виконуючи бойове завдання під Маріуполем Донецької області 17 березня 2017 року. До останнього подиху він залишався вірним кожному слову Військової присяги. Рідне місто Олексія золотими літерами вписане в історію нашої держави, як справжнього сина та патріота Українського народу.

Читати також