В Україні викривачу корупції вперше виплатять понад 13 млн грн винагороди

В Україні вперше виплатять винагороду викривачу корупції. Вона становитиме 13, 3 мільйона гривень. 

Про це у Фейсбук написав сам викривач Євген Шевченко, якого називають "агентом НАБУ". 

- Сьогоднішнє рішення суду безумовно є визначним досягненням як для мене особисто, так і для усієї антикорупційної системи загалом, адже вперше в історії України громадянин за викриття корупційного злочину отримає від держави достойну винагороду, - пише він. 

Нагадаємо, у 2020 році Євген Шевченко повідомив про спробу підкупу керівників антикорупційних органів. Йшлося про хабар у 6 мільйонів доларів. 

Так, 5 млн доларів призначалися керівникові САП Назару Холодницькому, аби той зняв підозру з колишнього міністра Миколи Злочевського у справі про розкрадання коштів "Реал Банку". Ще 1 млн доларів мали спрямувати на посередництво.

У понеділок колегія ВАКС затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби – Миколою Ілляшенком. 

Йому призначили 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у три роки, без конфіскації майна. 

Як зазначають у ЦПК, крім умовного строку, Ільяшенко заплатить 50 млн грн на Армію дронів. Щоб сплатити ці кошти, він начебто взяв кредит у банку, тому буде продавати нерухомість, щоб погасити борг. Суд скасував арешт із 1/2 будинку, 1/2 квартири в столиці, землі та нежитлових приміщень.

- Наразі усі чотири фігуранти справи визнали свою вину: Олена Мазурова отримали свій умовний вирок ще у 2021 році, а взамін погодилася дати викривальні покази на інших обвинувачених. У 2023 році на угоду пішли адвокат Андрій Кіча та ексміністр Микола Злочевський.

За умовами угод, Кіча, Злочевський та Ільяшенко на трьох сплатили 680 млн грн на дрони для військових, а Злочевський також додатково надав благодійної допомоги для армії на 160 млн грн.

Сам хабар у 6 млн доларів ще у квітні 2022 року, за рішенням суду, передали ССО.