Учора Рівненська облрада звернулась до вірян та священнослужителів УПЦ МП з приводу об'єднання.
Обласні обранці закликали відмовитись від Московського патріархату та перейти до ПЦУ.
Натомість в УПЦ МП підготували відповідь на це звернення. Зокрема назвали його "популістським, направленим на розпалювання міжконфесійної ворожнечі та провокативним".
- Народні обранці, замість того, щоб виконати Закон, який підписав Президент України Володимир Зеленський, намагаються розділити суспільство та вказати віруючим людям в яку церкву їм ходити, тим самим порушуючи Конституцію України та конституційні права громадян України.
У зверненні до нас народні обранці написали: «Рівненська єпархія Української Православної Церкви» і це вперше, коли депутати звертаються правильно до нашої конфесії, бо ми і є УПЦ офіційно за усіма документами, державною реєстрацією нашої релігійної організації, без вигаданих приставок «МП» і тим паче означень «РПЦ».
Українська Православна Церква не має центру в Росії, і це було чітко заявлено під час Собору в Феофанії, що відбувся 22 травня 2022 року. На цьому Соборі було наголошено на автокефалії УПЦ, а також на відсутності будь-яких адміністративних або юридичних зв’язків з Московським патріархатом, - йдеться у заяві.
В УПЦ МП просять "не маніпулювати фактами щодо церкви, особливо коли йдеться про питання віри".
- Віра є особистою та духовною сферою життя кожної людини, і її не можна використовувати як інструмент політичних спекуляцій або задля досягнення тимчасових цілей. Маніпуляції з релігійними темами можуть лише посіяти розкол і непорозуміння в суспільстві, тому важливо підходити до таких питань з максимальною відповідальністю, зважаючи на духовні потреби людей та шануючи їхні переконання.
У зверненні голова облради та депутати закликають нас відмовитись від своєї церкви та заганяють нас у ПЦУ, вказуючи на те, що ПЦУ визнана усім православним світом. Тому хочемо нагадати обранцям народу, що церква відділена від держави, що є одним із основних принципів сучасної демократичної системи. Це означає, що релігійні організації мають незалежність у своїй діяльності та не підпорядковуються державній владі. Водночас, держава не повинна втручатися в питання віри або релігійних переконань громадян, - додається у заяві.