Рівне Медіа

В замку князів Острозьких на Рівненщині впровадили дві інновації

В державному історико-культурному заповіднику міста Острога - замку князів Острозьких - презентували інноваційні проекти. Тепер там є екскурсійний аудіогід та англомовна версія сайту.

Аудіогід був розроблений науковими працівниками ще в минулому році, після чого його тестували серед різних музейних відвідувачів. Інновацію створили на базі безкоштовного додатку «izi.travel» - він легко встановлюється та не потребує використання спеціальних аудіопристроїв. Тож тепер відвідувачі замку можуть почути екскурсію самостійно, скориставшись спеціальною фонограмою.

Текст для аудіогіда начитав Микола Кінах – відомий острозький режисер і актор аматорського театру. Крім того, відвідувачі можуть почути оригінальний острозький наспів XVІ століття. Люди з вадами слуху, що не мають можливості прослухати аудіоекскурсію, натомість, можуть скористатися текстовою версією на такому ж мобільному телефоні.

За словами директора державного історико-культурного заповідника міста Острога Миколи Манька, у найближчій перспективі заповідник планує впровадження англомовної та польськомовної версії аудіогіда.

Окрім цього,  відтепер  офіційний сайт Острозького заповідника має й англомовну версію: https://ostrohcastle.com.ua/

«Досвід над розробкою іншомовних версій технічних новинок для екскурсійної роботи в працівників заповідника вже є. Напередодні Всесвітнього дня екскурсовода запрацювала англомовна версія офіційного сайту заповідника, яка теж була презентована сьогодні», - розповідає Микола Манько.

Читати також