Варення зі шкірок кавуна: оригінальний рецепт солодкої консервації

Якщо ви звикли викидати шкірку кавуна, то робите це даремно. Адже з «одягу» соковитого плоду можна приготувати чудовий джем. Дощової осені й сніжної зими смачне варення зі шкірок кавуна нагадає про сонячне літо, забезпечить організм ударною порцією вітамінів С і В6. А оскільки ці корисні ласощі ще й нормалізують мікрофлору кишечника, їх рекомендують вживати у разі дисбактеріозу.

Словом, досить недооцінювати настільки корисний продукт! Швидко збираємо шкірки кавуна, вивчаємо простий рецепт і готуємо чудове варення.

Щоб створити це варення, вам знадобляться:

  • шкірки кавуна (очищені) — 1 кг;
  • цукор-пісок — 1 кг;
  • вода — 2 скл.;
  • лимон — 1 шт.;
  • апельсин — 1 шт.

Покрокова інструкція

  1. Готуємо шкірки кавуна. Нам необхідна біла частина, що знаходиться між зеленим верхнім шаром і м’якоттю. Рівномірно чистимо шкірки від «зелені», проходимось по всій довжині часточок виделкою (акуратно проколюємо поверхню), ріжемо на невеликі брусочки або кубики.
  2. Бланшуємо підготовлені шкірки в окропі 10 хвилин. Потім зливаємо воду, відставляємо. Використовуємо емальований посуд або ємність з нержавіючої сталі. Помішувати варення слід дерев’яною ложкою.
  3. Переходимо до сиропу. У ємність наливаємо воду. Додаємо цукор. Ставимо на вогонь, постійно помішуючи. Чекаємо, доки цукор повністю розчиниться й сироп закипить.
  4. Тертушкою знімаємо цедру з цитрусових. Кладемо її в сироп.
  5. З м’якоттю цитрусових чинимо так:
    • або вичавлюємо в сироп лише сік (тоді варення вийде світлішим);
    • або перетираємо фрукти блендером. Якщо ми зміксуємо сироп з однорідною цитрусовою масою, смак варення буде більш насиченим, але в ньому можуть траплятися кісточки.
  6. Кілька хвилин проварюємо сироп з пюре/соком і цедрою. Потім додаємо в апельсиново-лимонну масу оброблені шкірки кавуна. Доводимо до кипіння, варимо 7 хвилин, постійно помішуючи. Знімаємо з плити. Даємо варенню повністю охолонути (можна залишити до ранку).
  7. Ставимо миску назад на вогонь. Чекаємо, доки джем закипить. Варимо ласощі на слабкому вогні 15 хвилин. Знову відставляємо варення. Повністю охолоджуємо.
  8. До останнього, третього, варіння готуємо стерилізовану тару. Варення зі шкірок кавуна ставимо на вогонь. Проварюємо, перемішуючи, щоб воно не прилипло до дна каструлі, протягом 10 хвилин. Розливаємо ласощі по банках, закручуємо. Коли ємності з варенням охолонуть, їх можна одразу ставити в місце зберігання. Якщо ви не збираєтеся відкладати дегустацію джему до настання холодів, після охолодження поставте його закритим у холодильник.