Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Вдарила рогами та відкинула у стовп: селянин на Рівненщині відсудив компенсацію за напад корови

Мешканець Рівненщини відсудив у односельчанки моральну компенсацюі за напад корови. 

Як йдеться у рішенні суду, інцидент стався 22 вересня минулого року у селі Горбаків на Гощанщині.. 

Того вечора позивач разом із відповідачкою гнали корів додому з пасовища. В якусь мить корова відповідачки напала на чоловіка, вдарила його рогами та відкинула у бетонний блок. 

За словами позивача, власниця тварини не надала йому першої допомоги і навіть не спитала, чи все з ним гаразд, а повела тварину далі додому.

Після нападу корови чоловік звернувся в Гощанську лікарню. У нього виявили масивну гематому лівої сідниці, забій попереку та грудної клітки. Пізніше гематома почала гноїтись, тож чоловікові зробили операцію.

Оскільки жінка не заплатила за його лікування, та, за словами чоловіка, "навіть не вибачилась", він подав цивільний позов до суду з вимогою виплатити йому понад 2 тис. грн витрат на лікування та ще 10 тис. грн моральної шкоди.

Відповідачка у суді своєї провини вона не визнала. За її словами, корова нанесла чоловікові незначні травми після того, як він її вдарив, тож у інциденті позивач, на її думку, винен сам.

Однак суд став на сторону чоловіка. До слова, головним доказом у справі стало відео з камери спостереження із місцевої СТО, яка зафіксувала момент нападу. На ньому видно, як тварина безпричинно підняла чоловіка рогами і кинула об стовп. Власниця ж зловила корову на мотузку і повела далі. Відтак відеозапис спростував слова жінки про те, що чоловік начебто сам спровокував тварину на агресивну поведінку.

«Посилання відповідача на неправомірну поведінку самого позивача (побиття корови), яка і спровокувала агресивну поведінку тварини, не заслуговують на увагу, оскільки доказів на підтвердження цього суду надано не було, а твердження відповідача спростовуються відеозаписом події, що був переглянутий в судовому засіданні.

З відеозапису вбачається, що відповідач вже після того, як корова розпочала на нього напад, намагається відбитися від неї, наносячи удари. Суд приходить до висновку, що вказані удари не були причиною нападу корови, а навпаки їх наслідком», – йдеться у рішенні.

Відтак суддя Петро Тишкун частково задовольнив позов. З жінки постановили стягнути 1,6 тис. грн матеріальної шкоди, 10 тис. грн моральної шкоди та ще 996 грн судового збору.

Відомо також, що представники сільради провели розмову з власницею корови і запропонували їй продати тварину. Жінка відмовилась. Водночас вона погодилась відтепер утримувати корову в домашніх умовах.

За матеріалами zaxid.net

Читати також