Відомо, хто та від яких проявів насильства найбільше страждає на Рівненщині

Фото ілюстративне

Більше половини звернень до Денного центру стосуються психологічного й фізичного насильства.

Інформують у Рівненській облраді.

60 % звернень до Денного центру стосуються психологічного й фізичного насильства. Інколи люди скаржаться на економічне й сексуальне насильство. Таку статистику комунального закладу обласної ради "Денний центр соціально-психологічної допомоги” на своєму Telegram оприлюднив голова РОР Андрій Карауш.

Як відомо, обласна рада створила цей заклад наприкінці 2022 року, щоби допомогти людям пережити кризові моменти в житті.

Із-поміж тих, хто найчастіше звертається до центру, - жінки віком 30-47 років, які потерпають від проявів насильства з боку чоловіків. Найпоширеніші причини - уживання різних речовин, особистісні особливості та гендерні стереотипи. Майже в кожному випадку це відбувається на очах у дітей. Ідеться насамперед про психологічне насильство: образи, лайку, приниження, ігнорування тощо.

Серед скаржників є й чоловіки. Так, у 2023 році допомоги фахівців Центру просили 47 чоловіків, які стикнулися з насильством із боку родичів. Це майже 8 % тих, хто звертався.

Трапляються скарги від старших людей, яким за 65. Їх кривдять діти, будучи під впливом психоактивних речовин або через майнові претензії.

У Денному центрі констатують, що війна вплинула на кількість звернень. Одна з причин – окрім жителів Рівненщини, у заклад звертаються й переселенці. Інша – усе частіше допомоги потребують сім’ї, де чоловіки повернулися з фронту й людям складно самотужки долати пережите.

У той же час досить часто ті, хто потерпає від домашнього насильства, не хочуть, щоби про їхні проблеми дізналися, сподіваючись, що вони минуться. Або ж просто не знають, куди звертатися.

Фахівці Денного центру готові щонайперше проконсультувати за номером телефону: +380 97 885 0490. Якщо є середній або високий рівні загрози повторення випадків домашнього насильства чи, ще гірше, загроза життю та здоров'ю, то працівники мобільної бригади приїдуть і заберуть людину в безпечне місце.

Читайте також