Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Відомого рівненського краєзнавця обурив благоустрій навколо пам’ятника НКВДистам: яка реакція чиновників

У селищі Гоща, що на Рівненщині, комунальники проводять благоустрій навколо пам'ятника НКВДистам. Це обурило місцевого краєзнавця Миколу Бендюка. 

Про що він написав на своїй сторінці у Фейсбук. 

- Напис на постаменті звучить так: "Вічна слава радянським воїнам, які віддали життя за честь і незалежність нашої соціалістичної Вітчизни у роки Великої Вітчизняної війни та полеглим від рук українських буржуазних націоналістів 1944-1948 роки."

І це в той час як нащадки тих самих енкаведистів знову прийшли до нас, нас вбивати!

І це в переддень свята Покрови, яке є ще й святом створення Української повстанської армії! - зазначив він. 

Також краєзнавець звернувся до управління культури із пропозицією подати голові ОДА списки пам'ятників, які треба знести, згідно із законом про декомунізацію. 

- Це одоробло що стоїть в Гощі ніякої мистецької цінності немає, тому його треба ліквідувати якнайскоріше, а то чергова хвиля від російської ракети знесе не лише цей пам'ятник, але й тих які ним так пильно опікуються, - додав Микола Бендюк. 

Тим часом на допис відреагували і в Гощанській селищній раді. За словами, заступника начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Гощанської селищної ради Віктора Самчука, даний об’єкт, що знаходиться у Гощанському парку, підпадає під дію ЗУ "Про декомунізацію" та вже стоїть в черзі на другий етап процесу декомунізації у громаді.

- Згідно з цим, відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму вестиме відповідну роботу по даній пам'ятці. Наголошую на тому, що цей об’єкт є могилою. Тому потрібна ексгумація. Відповідно до Рекомендацій Міністерства культури і інформаційної політики та Українського інституту національної пам'яті процес ексгумації можна проводити після закінчення воєнного стану. Але, думаю, що ми залучимо кваліфікованих спеціалістів і максимально пришвидшимо цей процес, - повідомив Віктор Самчук. 

Що стосується робіт, які там ведуться, то їх проводить підприємство з благоустрою, відповідно до свого профілю по всій території парку, каже чиновник.

- Більше мені сказати важко. Благоустрій - не моя сфера відповідальності. Про якийсь ремонт, відновлення чи щось подібне по цьому пам’ятнику взагалі мова не велася та питання не піднімалося. Хто був в Гощі знає, що в радіусі буквально 200 метрів знаходиться і пам’ятник Тарасу Шевченку, кована карета, відома садиба Валевських. Все дуже близько. Тут часто гуляють молоді мами та молодь. Два дні тому окремо організовувалася і толока з прибирання та обкосу всього парку.

Відповідно, зради нема і сподіваюсь, що в Гощанській громаді вдасться демонтувати цей та інші подібні «пам’ятки» радянського режиму не затягуючи процес. Над цим і працюватимемо, - пояснює Віктор Самчук. 

Читати також