Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Відрізали коровам ноги, або те, що більше смакувало: окупанти на Харківщині вбили 2 тисячі голів худоби

Російські загарбники знищили велику ферму у селі Шестакове на Харківщині. Приміщення зруйнували, техніку розграбували і майже всіх корів убили. 

Як повідомляють Факти ICTV, до повномасштабного вторгнення це було одне з найбільших агропідприємств в Україні. Тут вирощували соняшник, пшеницю, виготовляли цукор. 

Для корів для кращого доїння облаштували найсучасніші корівники. Проте із приходом "руського міра" рай для тварин перетворився на пекло. Корови просто вмирали від голоду та обстрілів. 

Як зазначається, до війни на фермі було понад 3 тисячі корів, 2 тисячі з них росіяни вбили. 

Шестакове ЗСУ звільнили у травні. До вересня ферму постійно обстрілювали. Лінія фронту була зовсім поруч. Попри це частину тварин, що вижила вдалось евакуювати, кажуть працівники. 

А місяць тому після успішного контрнаступу сюди почали повертатись працівники - поки лише кілька десятків. 

ВІд побаченого у них розривається серце. Це був надсучасний корівник: спеціальна температура, кондиціонери, навіть лампи світили різними кольорами - для апетиту та підвищення сну. 

Натомість окупанти перетворили "розумний" корівник на катівню для тварин. Обстрілами заблокували вхід, і корови померли з голоду. Проте це не всі звірства. Росіяни відрізали коровам ноги, або частини тулуба - те, що їм більше смакувало. Решту - лишали гнити. 

А ще окупанти прикривались худобою як живим щитом. 

"Майже в кожному нашому переміщенні стояла їхня техніка, це були танки, БТР, ну все, що може бути. Вони просто із сараю в сторону Харкова стріляли", - розповів головний агроном агроферми Сергій Яценко.

У вересні у Шестакове почали повертати корів із евакуації. На їхнє мукання приходять рогаті, які весь блукали в лісі. Тварини часто хворі та поранені і чи не щодня гинуть, бо під час окупації догляду за ними не було. 

Нині 90 % господарства знищено. Складно уявити, але рік тому тут надоювали до 40 тонн молока за день, вирощували пшеницю, соняшник, буряк, виготовляли цукор, а молочну продукцію продавали по всій Україні. 

Як розповідають працівники, рашисти вивезли не лише техніку, але навіть корми. 

"Вони дивувались, як це так у корів пластикові вікна стоять, бойлери стоять. Лампи для телят були, все сучасне, все модне, все зроблене для людей, для скотини, і вони навіть шланги покрали для доїльних апаратів", - каже завідувачка підсобного сільського господарства агроферми Катерина Казенна.

Збитків агроферми ще не рахували, а держава через знищення тільки цього підприємства втратила понад 14 мільярдів гривень, підрахували в Держекоінспекції.

Загарбники після себе лишили суцільні руйнуації: ґрунт отруєний гниллю вбитих тварин, викрадені вагони зерна, соняшнику, цукру, гектари родючого чорнозему всіяні вибухівкою. 

Проте фермери переконують, що зроблять все можливе, аби відновити підприємство та побудувати ще краще. 

Читати також