Відтепер підприємці Рівненщини повинні використовувати платіжні термінали?

Для початку нагадаємо, що електронними платіжними засобами, як правило, вважають платіжні картки. Хоча за чинним законодавством електронний платіжний засіб може існувати в будь-якій формі, на будь-якому носії, що дає змогу зберігати інформацію, необхідну для ініціювання електронного переказу. Тож, існуючий порядок використання платіжних терміналів орієнтований, у першу чергу, на розрахунки платіжними картками. А ось розроблений проект такого порядку регулює вже і дистанційний спосіб розрахунків. Пише "Дебет Кредит".

Відповідно до пункту 14.19 статті 14 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” Кабінет Міністрів України постановив установити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включаючи товари (послуги), реалізація яких здійснюється дистанційним способом (далі – суб’єкти господарювання), зобов’язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв та/або сервісів. 

У постанові визначено, хто і коли повинен виконати відповідні вимоги:

-до 1 липня 2018 р. – суб’єкти господарювання – платники податку на загальній системі оподаткування, а також суб’єкти господарювання – платники єдиного податку четвертої групи;
-до 1 січня 2019 р. – суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої і третьої груп з торговельною площею понад 20 кв. метрів, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що мають статус міста;
-до 1 липня 2019 р. – суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої і третьої груп з торговельною площею до 20 кв. метрів, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що мають статус міста, та суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що не мають статусу міста;
-до 1 січня 2020 р. – суб’єкти господарювання – платники єдиного податку першої групи.

 

Відтак, суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати розрахунки за продані товари (надані послуги) понад встановлену Національним банком граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб виключно у безготівковій формі. А також він має право використовувати платіжний пристрій для приймання електронних платіжних засобів спільно з іншими суб’єктами господарювання за умови забезпечення кожним суб’єктом господарювання окремого обліку своїх операцій.

Згідно з Постановою, контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює Державна фіскальна служба.
Контроль за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.