Шпинат є однорічною трав'янистою рослиною, яку вирощують для вживання у їжу в салатах та приготування різноманітних страв. Зазвичай шпинат сіють восени, щоб отримати перший врожай у травні та на початку літа. Однак, сіяти його пможна і під зиму.
Під зиму насіння шпинату можна сіяти за 6-8 тижнів до перших заморозків – у середині жовтня-листопаді. До настання зими рослина встигає утворити маленькі розетки, а навесні залишений зимувати в землі шпинат зійде дуже рано, і вже за кілька тижнів ви зможете включити його в свій раціон.
Навесні, щойно встановиться тепло і сонце почне світити по 14 годин на день, на шпинаті з'являться дрібні квітки – цей процес називають цвітухою або стрілкуванням, і він робить листя рослини непридатним для вживання в їжу. Тому багато садівників воліють сіяти шпинат під осінь. Це одна з переваг.
Посадка шпинату у грунт
Ділянка для рослини має бути сонячною, і, хоча в затінку рослина теж непогано розвиватиметься, її продуктивність буде нижчою, ніж при вирощуванні на сонці. Шпинат воліє дреновані слабкокислі суглинні ґрунти з pH 6,5-7,0. Відрегулювати кислотність ґрунту можна внесенням у нього вапняку: в ґрунт, який містить мало магнію, вносять доломітовий вапняк, а в ґрунт із підвищеним умістом магнію – кальцитний. Роблять це з осені або щонайпізніше за 2-3 місяці до посіву.
Підживлення шпинату
Якщо шпинат у відкритому ґрунті розвивається добре, значить, поживних речовин у ґрунті йому достатньо. Однак, щоб забезпечити гарний ріст та урожай весною, варто підживити посіви. Піддобріть його азотним добривом: борошном із сухоцвіту або кров'яним кормовим борошном. Після цього ділянку поливають. Узагалі ж, підживлення потрібні шпинату тільки в тому разі, якщо ділянку перед посівом або висадкою розсади не підживлюють.