Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Власники нерухомості Рівненщини поповнили місцеві бюджети на 14 мільйонів гривень

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській області, упродовж двох місяців  2020 року до  місцевих бюджетів  краю надійшло 14,1 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це перевищило минулорічні надходження на 2,3 млн. грн., або на 19 відсотків.

Майже 80 відсотків податку на нерухомість сплатили юридичні особи, а це 13 млн.  грн. платежу, що на 1,8  млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Фізичні особи сплатили 1 млн. 25 тис. грн. податку, що перевищує відповідні надходження минулого року на 0,5 мільйона гривень.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 266.4 1 Податкового кодексу України база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

     а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

     б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

     в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Нагадуємо, що про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомлять фіскальні органи області за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року.  Громадяни сплачуватимуть податок у 2020 році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2019 року.

Головне управління ДПС у Рівненській області

 

Читати також