Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Я не герой, я фотографую героїв": студент Острозької академії розповів історію створення легендарних світлин

Саме завдяки його легендарним фото світ дізнався, як українські захисники до останнього боронили завод та у яких умовах перебували у польовому шпиталі.

У студії «Сніданку з 1+1» Дмитро Козацький з позивним "Орест" поділився подробицями свого стану наразі і зазначив, що, авжеж, радіти повною мірою своєму визволенню не може, оскільки ще багато українських захисників та захисниць залишаються в полоні.

«Фізично я себе відчуваю добре, реабілітація проходить чудово. Звичайно, наразі радіти в повною мірою неможливо, тому що досі багато наших хлопців та дівчат залишаються в полоні, триває війна. Про це не варто забувати. Проте у мене є така думка, що можна трохи дозволяти собі радіти, сьогодні таке свято, але ніколи не забуваю про той біль, який наразі завжди разом із нами. Поки ми усіх не заберемо, поки не переможемо», - поділився Козацький.

З полону «Орест» повернувся з вагою у 51 кілограм. Говорить, що щодня слідкує за станом організму, зважується і вже набрав 8 кілограмів та важить 59 кг. За словами азовця, у полоні йому неймовірно хотілось чорного хліба та чогось солодкого. Проте найголовніше, про що він мріяв – це про спокій, який зараз він нарешті має.

Команда «Сніданок з 1+1» здійснила мрію Дмитра -  хлопець отримав у подарунок нову фототехніку, про яку давно мріяв. Військовий був вражений таким сюрпризом.

«Я навіть не знаю що сказати. Зізнаюсь, що за цей час я дуже змінився та став спокійнішим, але, повірте, всередині мене переповнюють емоції. Просто слів немає, аби повністю висловити свою вдячність і здивування, та на скільки я зараз щасливий», - прокоментував Орест.

Щодо свого подарунка у вигляді нової камери, то Орест говорить, що, як і минулий фотоапарат, відтепер він весь час у нього в рюкзаку, а фотографує він усе навколо. Ділиться, що руки трохи відучились від ремесла, проте він вже повертає свої професійні навички. На питання, яким саме видом фотографії Дмитро планує займатись у майбутньому – азовець наразі не може дати чіткої відповіді. І додав: 

«Я зараз думаю про реабілітацію, про зустрічі з близькими, а про майбутнє – трохи згодом. Хочу трохи морально відпочити».

Також ведучі «Сніданку з 1+1» розпитали Дмитра ексклюзивні подробиці створення того самого легендарного фото з променем світла, яке стало уособленням сили духу усіх захисників «Азовсталі». «Орест» поділився, що побачив кадр під час переходу з одного бункера в інший.

«Перший кадр я зробив з фронтальним світлом, просто поставив телефон, подумав, що потрібно затестувати. І наступного дня, здається, я пішов туди вже з камерою робити знімок. У мене часто буває, що я фотографую сам себе, а штативом використовую якісь цеглини, палки, на щось таке опираю. І тут штатив вже був втраченим, тому я чимось підпер фотоапарат, поставив на таймер, побіг і вийшло це фото. І вже згодом ця фотографія стала такою символічною», - поділився Дмитро Козацький.

Тільки після виходу з полону «Орест» дізнався, що його легендарний знімок отримав багато міжнародних нагород. Він неймовірно вражений таким результатом, проте ставиться до цього спокійно і називає це просто своєю роботою.

Дмитро зізнався, що до останнього вірив у обмін і що цей процес обов’язково відбудеться. Азовець зізнався, що навіть уявляв цей момент.

«Я стільки часу про це думав, уявляв, якою буде зустріч з рідними та близькими. І коли побачив напис «Україна» - я просто біг від радості. На той момент емоції просто переповнювали. Ти відчуваєш свободу, а для нашої країни, нашої нації – це надзвичайно важливо», - прокоментував «Орест».

Читати також