Питання якісної води з кожним роком стає гострішим. Адже кількість джерел не змінюється, а кількість забрудників зростає у геометричній прогресії. Кілька десятків років тому вода з колодязя, яку набирали у оцинковане відро, була цілком придатною для пиття. Сьогодні є багато випадків, коли лабораторні дослідження показують просто шокуючі результати. Наприклад, в одному з сіл вміст гербіцидів у воді з колодязя побив всі рекорди. І, на жаль, такі випадки непоодинокі.
В українських містах ситуація з якісною питною водою не набагато краща: металеві труби, які поклали 40–50 років тому, поржавіли, в них накопичилося багато бруду. І навіть якщо подають воду з артезіанської свердловини, у квартирі споживачі отримують рідину, збагачену окисненим залізом і брудом, очищену хлором. Для пиття така вода не годиться.
Розв?язати проблему дозволяє зручна послуга — доставка питної води. Ви можете замовити якісну питну воду з доставкою додому чи в офіс. Це вигідно, зручно і дуже просто! Також важливо подбати про запас питної води вдома: на випадок відключення електроенергії чи надзвичайної ситуації. Тому виникає питання: в якій тарі і скільки можна зберігати воду?
Обираємо тару для зберігання води
-
Скляні місткості — це оптимальний варіант для зберігання води на тривалий час. Бутлі та пляшки зі скла не взаємодіють з водою, не змінюють її хімічний склад, запах, смак, є цілком безпечними для людини. А якщо її правильно герметично закрити, то вода у скляній пляшці може зберігатися навіть до 3 років. Негазована вода Моршинська скло дуже зручна для зберігання та щоденного використання.
-
Керамічний та глиняний посуд. Підходить для тривалого зберігання води. Головне, щоб така тара мала з внутрішньої сторони безпечне покриття, яке не виділяє при взаємодії з водою шкідливі речовини.
-
Пляшки з пластику PET (поліетилентерефталат) часто використовують для тривалого зберігання. Але з ними варто поводитися обережно: неякісний пластик з часом виділяє небезпечні для здоров’я елементи. За умов дотримання правильного температурного режиму (20–30 °С) вода у пластикових пляшках (якісний пластик!) може бути придатною для вживання від 6 місяців до 1 року. Але зберігати її потрібно у темному місці, де немає прямих сонячних променів. Воду з відкритої пляшки варто використати для пиття протягом тижня.
Як правильно зберігати воду для пиття
-
Використовуйте чисту тару. Перед зберіганням води переконайтеся, що місткість, в якій ви зберігатимете воду, є чистою.
-
Зберігайте воду в прохолодному темному місці. Вода краще зберігається в прохолодному місці, де немає прямого сонячного проміння.
-
Запобігайте контакту зі шкідливими речовинами. Уникайте зберігання води поруч зі шкідливими речовинами, такими як хімікати, пестициди або побутові мийні засоби.
-
Періодично перевіряйте та оновлюйте запас. Регулярно перевіряйте воду на предмет будь-яких змін у запаху, кольорі або смаку. Якщо вода втрачає свої якісні характеристики, варто оновити запас і очистити тару.